MyBB Pro

P30-ART

اعلانات انجمن

ارسال موضوع موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شما به عنوان بيمار ام اس چه بايد بكنيد
مهمان گرامی، خوش آمدید!
نام کاربری
گذرواژه‌
[عضویت در انجمن]

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

جستجو در گوگل

Google

در اين سايت

درنا بلاگ

سرویس بلاگدهی درنا بلاگ
http://dornablog.com

مرکز تحقیقات و پژوهش های آماری

ویکی MSW
دانشنامه تخصصی ویکی MSW

آمار انجمن
» اعضا: 7016
» آخرین عضو: atefeyadollahy@yahoo.com
» موضوع‌های انجمن: 4157
» ارسال‌های انجمن: 256180

آمار کامل

ارسال: #1
۱۳۸۹/۱۱/۲, ۱۰:۲۲ عصر
آفلاین
شما به عنوان بيمار ام اس چه بايد بكنيد
3
0

شايد بهتر باشد كارهايي را كه به عنوان بيمار ام‌اس به عهده شماست با شماره مشخص نماييم .

1- اولين قدم در برخورد با ام‌اس آن است كه روحيه خود را حفظ كنيد . با اعتماد به نفس و اميد به آينده با بيماري كنار بياييد و زندگي اجتماعي و عادي خود را مفيدتر از گذشته سپري كنيد .

2- اطلاعات صحيح و كامل را در مورد بيماري از پزشك معالج ، كادر درماني يا مشاورين آگاه در انجمن ام‌اس كسب نماييد . به شايعات يا خبرهاي جسته و گريخته نوشته شده در مطبوعات يا پخش شده از صدا و سيما توجه ننماييد .

3- به ياد داشته باشيد دادن اطلاعات كامل و دقيق در شروع بيماري يا در مراحل مختلف سير آن در تشخيص صحيح بيماري يا حملات آن به پزشك معالج كمك بسيار زيادي مي‌كند .

4- هر گونه تغيير جزئي در وضعيت سلامت عمومي‌ خود را هر چند بي اهميت جدي گرفته با پزشك معالج خود مشورت نماييد.

5- از آنجائيكه ام‌اس بيماري مزمني است، درمان طولاني را طلب مي‌كند . علاوه بر آن بايد شيوه صحيح زندگي را نياز بياموزيد و بكار ببنديد تا از عوارض بيماري كاسته و زندگي شما حداقل تأ ثيررا بپذيريد .

6- شروع درمان با هر دارو يا روش كمكي نيازمند مشورت با پزشك معالج و صلاحديد اوست و قطع درمان نيز از اين مسئله تبعيت مي‌كند .

7- هرگز نحوه درمان خودرا با بيمار ديگر مقايسه نكنيد چون اتخاذ شيوه درماني و نوع داروي مناسب بسته به علايم و شرايط خاص شماست . دو بيمار ام‌اس كاملاً شبيه هم نيستند تا درمانهاي آنان مشابه هم باشد .

8- از مصرف بيش از حد غذا يا بكار بردن رژيم غذايي بصورت خودسرانه خودداري نماييد زيرا چاقي يا كاهش وزن سريع و غيراصولي ، هر دو زيانبارند .

9- همانطور كه قبلا نيز گفته شد هيچ ممنوعيت غذايي در ام‌اس وجود ندارد .پس به ميزان كافي از همه گروه‌هاي غذايي جهت دريافت تمام ويتامينها ، مواد معدني و آلي استفاده نماييد .

10- به علت تأثير مستقيم بيماري يا عوارض دارويي و يا شرايط محيطي ناخواسته، افسردگي از همراهان شايع بيماري ام‌اس مي‌باشد . هرگاه احساس نموديد كه از نظر رواني دچار حالتهاي غير طبيعي خلق يا ساير اختلالات مشابه شديد با مشورت پزشك معالج به روانپزشك مراجعه نماييد .

11- آخرين سخن آن كه تغذيه خوب وسالم ، خواب كافي و منظم ، شغل مناسب ، ورزش روزانه منظم ، برنامه توالت روزانه منظم ، برنامه هاي مفرح دوره‌اي و در كل زندگي منظم بدور از هر گونه فشارهاي عصبي غير معمول داشته باشيد .
بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط behnam ، Milo ، Farnoosh ، مهسا ، zabih ، faezeh ، maili ، sattar ، غزل ، yaro ، فرهاد ، فاطمه ، مونا ، نگار ، zaker ، sepideh ، شهریار ، arb1349 ، shirin j ، zohreh321 ، gandom ، mehraeen ، Farahnaz ، rahil ، hiba ، نرگس سادات ، *Alma ، رزیتا ، sarir ، ویدی ، paya ، زهرا59 ، nazialfi ، سلطانی ، خشايار ، کیاناا ، فرزانه محبی ، marve ، Pazhvak ، maryamnaji11 ، aster ، Fatima.r ، آرام ، pak.seresht ، sanaz ، nargess ، فاطي ، pati ، malih ، asi ، elham8836 ، پرنسس ، دختر آریایی ، roja ، ali reza ، vahid. ، parnian ، giti E ، shirin.mostafa ، اولدوز ، عابد ، handy1370 ، محمدپارسا ، mehrirezaei@yahoo.com ، یوسف ، fatima_gh ، رها25 ، kamran.k
ارسال: #2
۱۳۹۰/۳/۲۰, ۰۳:۰۵ صبح
آفلاین
RE: شما به عنوان بيمار ام اس چه بايد بكنيد
0
0

باید زندگی کنیم...

باید سعی کنیم به آرزوهامون برسیم...

باید قوی باشیم...
بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط sattar ، غزل ، نگار ، sepideh ، soheila97 ، shirin j ، zohreh321 ، behdis ، mehraeen ، rangin ، paya ، سلطانی ، کاترین ، Pazhvak ، sanaz ، Fatima.r ، فاطي ، pati ، malih ، asi ، دختر آریایی ، roja ، ندا سیل سپور ، giti E ، اولدوز ، یوسف ، شهریار
ارسال: #3
۱۳۹۰/۴/۸, ۰۶:۳۴ عصر
0
0

بی خیالش زیاد تحویلش نگیرید
بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط غزل ، Farnoosh ، مونا ، shirin j ، gandom ، mehraeen ، marjan5983 ، Farahnaz ، rahil ، آوای خاموش ، sanaz ، malih ، roja ، اولدوز ، عابد ، یوسف
ارسال: #4
۱۳۹۰/۴/۹, ۰۱:۰۳ صبح
آفلاین
2
0

mijangam ta piroz besham
بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط غزل ، Farnoosh ، شهریار ، gandom ، mehraeen ، malih ، دختر آریایی ، roja ، مژی ، نازی 1368 ، اولدوز ، vahid.sh ، عابد ، محمدپارسا
ارسال: #5
۱۳۹۰/۵/۸, ۰۶:۴۵ عصر
1
0

بهش اجازه ندید هرکاری میخادبکنه بهش روندید
اصلاباهاش قهرکنید یابهتره که باهاش بجنگیم مرگ بر ام اس
بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Farnoosh ، آذین ، نگار ، sepideh ، shirin j ، gole yas ، shirinp ، Farahnaz ، rahil ، دختر آریایی ، roja ، giti E ، mehr4763 ، یوسف
ارسال: #6
۱۳۹۰/۵/۸, ۰۸:۰۸ عصر
3
0

من زندگی خودمو میکنم چه ام اس باشه چه نباشه.کاری با ام اس ندارم اونم نمیتونه کاری با من داشته باشه رو ندید بهش پرو میشه ها Yess
بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Farnoosh ، آذین ، orkideh ، nooshin ، مهسا ، نگار ، shirin j ، gandom ، Farahnaz ، rahil ، sarir ، فرح ، آوای خاموش ، Fatima.r ، فاطي ، دختر آریایی ، مژی ، اولدوز ، محمدپارسا ، یوسف
ارسال: #7
۱۳۹۰/۵/۲۲, ۱۱:۵۴ صبح
آفلاین
0
0

من مدت 2 ماه ام اس دارم
از وجودش دارم رنج می برم
دستام داره سر میشه
من کارم با کامپیوتره نمی تونه با کیبرد کار کنم
یه نفر با من دوست بشه و کمکم کنه
بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط sepideh ، mahmodmalek ، دل آرام ، rahil ، فرح ، فاطي ، m.a ، دختر آریایی ، نوراله ، hadis64 ، اولدوز ، یوسف
ارسال: #8
۱۳۹۰/۵/۲۲, ۱۱:۵۶ صبح
0
0

سلام اینجا همه با هم دوستیم.چه کمکی میتونم بکنم.
بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط rahil ، دختر آریایی ، اولدوز
ارسال: #9
۱۳۹۰/۵/۲۲, ۱۱:۵۸ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۵/۲۲ ۱۱:۵۹ صبح، توسط gril with ms.)
آفلاین
0
0

یکی بگه واسه تاری دید باید چه کار کرد؟
اینکه دستام سوزن سوزن میشه

ساعدم سفت میشه

چشام تار میبینه
بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط mahbobeh ، hadis64 ، اولدوز
ارسال: #10
۱۳۹۰/۵/۲۲, ۱۱:۵۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۵/۲۲ ۱۲:۰۰ عصر، توسط behnam.)
آنلاین
0
0

ام اس شما چطوری شروع شد؟ با تاری دید بود؟ کورتون گرفتی؟ یه شرحی بده از خودت بیشتر بدونیم؟
بازگشت به بالا
ارسال موضوع موضوع بسته شده است 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ بازدید: آخرین ارسال
  منيزيم سولفات به عنوان يك عامل درماني در حملات حاد ام اس paravar2008 3 5,248 ۱۳۹۳/۲/۱۵ ۱۰:۱۴ صبح
آخرین ارسال: shaghayegh_ad

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان

انتخاب پوسته:

تماس با ماMS Worldبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS