MyBB Pro

P30-ART

اعلانات انجمن
تکمیل/تصحیح اطلاعات پروفایل (حتما بخوانید)

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا درد قفسه سینه همیشه علل قلبی دارد؟
مهمان گرامی، خوش آمدید!
نام کاربری
گذرواژه‌
[عضویت در انجمن]

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

جستجو در گوگل

Google

در اين سايت

درنا بلاگ

سرویس بلاگدهی درنا بلاگ
http://dornablog.com

مرکز تحقیقات و پژوهش های آماری

ویکی MSW
دانشنامه تخصصی ویکی MSW

آمار انجمن
» اعضا: 3822
» آخرین عضو: sabalankooh
» موضوع‌های انجمن: 5567
» ارسال‌های انجمن: 215031

آمار کامل

ارسال: #1
۱۳۸۹/۱۱/۳, ۱۱:۲۵ عصر
آفلاین
آیا درد قفسه سینه همیشه علل قلبی دارد؟
0
0

حتماً در طول زندگی در قفسه سینه خود گاهی احساس درد داشته اید و اکثراً خودبخود یا با مراجعه به پزشک بر طرف شده و علت مهمی نداشته است. جالب است بدانید شایعترین علت درد قفسه سینه ، عوامل غیر قلبی است.
از علل درد قفسه سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- بیماریهای گوارشی : معده ( زخم معده و اثنی عشر ) – مری ، کیسه صفرا و ....

2- بیماریهای جدار قفسه سینه ( اسکلتی – عضلانی )

3- بیماریهای قلبی : آنژین صدری – انفارکتوس قلبی

4- وضعیت هیجانی ، روانی

درصورت وجود فشار خون ، بالابودن چربی و قند خون ، سیگار کشیدن ، استرس و .... ممکن است به تدریج عروق کرونر که وظیفه خونرسانی به عضله قلب را دارند دچار آسیب شوند و در مواقع فعالیت و نیاز بیشتر قلب به خون ، کفایت خونرسانی را نداشته باشند ( ایسکمی ) و اگر این حالت ادامه یابد عضله قلب از بین رفته و تخریب می شود ( انفارکتوس )

آنژین صدری :

درد قفسه سینه پشت جناغ ( ممکن است از شکم تا فک تحتانی و شانه ها باشد ) فشار دهنده ، سنگین ، خرد کننده بوده با فعالیت تشدید شده و با استراحت بهبود می یابد ممکن است همراه تهوع و استفراغ و تنگی نفس و تعریق و سبکی سر و کاهش یا افزایش فشار خون باشد.

علت آن : کاهش خونرسانی عروق کرونر
مهم :
در برخورد با فردی که درد قفسه سینه دارد چه اقدامی بایستی انجام داد :

1- حفظ آرامش و خونسردی

2- در صورتیکه بیمار سابقه قلبی دارد بی حرکت نگه داشته شده و با اولین وسیله نقلیه در دسترس به مرکز درمانی اعزام شود.

3- اگر بیمار سابقه قلبی نداشته باشد نیز بررسی توسط مراکز تخصصی الزامی است.

نکته :

باور غلط این است که اکثر مردم در برخورد با بیمار قلبی منتظر رسیدن آمبولانس و پرسنل تخصصی می شوند و زمان حیاتی ( Golden Time ) را از دست می دهند . در صورتیکه می توان با اقدام سریع و اعزام بیمار جان آنرا نجات داد.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط behnam ، mehdi ، asaal ، قاصد امید ، Tuba
ارسال: #2
۱۳۸۹/۱۱/۱۱, ۰۷:۴۲ عصر
آفلاین
RE: آیا درد قفسه سینه همیشه علل قلبی دارد؟
0
0

بیماریها در اعضاء مختلف، دردی خاص را به لحاظ مکان، نوع، شدت و طول مدت ایجاد می‌نمایند. بیماری‌های قلبی نیز دردی با کیفیت خاص خود را موجب می‌شوند. درد قلبي يک علامت است و نه يک بيماري. اين درد به صورت احساس خفگي، تنگي نفس، سنگینی، سفتی، فشردگی يا گرفتگي و در صورت شدت، خرد کننده، فشارنده و له کننده توصیف می‌شود.

کیفیت این درد بیشتر فشارنده است تا سوزشی یا تیز. معمولاً این درد در ناحیه جناغ سینه یا سمت چپ قفسه سینه احساس می‌شود اما درد سایر قسمت‌های قفسه سینه نیز ممکن است مربوط به قلب باشد درضمن ممکن است به سایر قسمت‌ها نیز انتشار یابد. برخی مواقع این درد در بالای‌ شکم‌، فک تحتانی یا زیر چانه، گردن‌، پشت و بین‌ دو کتف‌ یا بازوها (بویژه دست چپ) نیز حس می‌شود.

از نظر پزشکان باید تمامی دردهای بین فک تحتانی و ناف را درد قلبی محسوب کرد تا خلافش اثبات شود. معمولاً دردهای قلبی با فعالیت بدنی و یا تغییر حالات روحی و روانی، سرما، غذا یا ترکیبی از این عوامل تسریع و تشدید می‌شود و با استراحت تسکین می‌یابد. مدت این دردها معمولاً بین 2 تا 5 دقیقه بطول می‌انجامد و در صورت ادامه، نشانگر شدت بیماری خواهد بود و باید سریعاً اقدامات درمانی شروع شود.
دکتر علیرضا یارقلی
گروه پزشکان آمون
 سپاس شده توسط asaal ، mehraeen ، Tuba
ارسال: #3
۱۳۹۱/۸/۳, ۰۴:۵۸ عصر
آفلاین
0
0

ضمن تشکر بابت این ارسال خاطر نشان میکنم که درد قفسه سینه میتونه یکی از عوارض برخی از داروها باشه.مثلا آمپول های آوونکس یا سینووکس هم این عوارض رو دارند.No50
 سپاس شده توسط mehraeen ، Tuba
ارسال: #4
۱۳۹۱/۸/۳, ۰۷:۴۰ عصر
آفلاین
0
0

برای من که قفسه سینه مشکلی نداره! شخصا خود قلبم درد میگیره No5 دکتر هم که رفتم گفتش سالمه و تلقین میکنم!!!!!!!!!!!! نمیدونم چرا دکترا تا منو میبینن فکر میکنن همراه بیمار هستم و الکی خودمو جلو انداختم واسه کسب اطلاعات! No36 البته الان که نه No5
بگذریممممم بعدشم که اون دکتره قرصای آبکی پرانول رو برام نوشت که عشقی استفاده میکنم یعنی ماهی 3 دونه میخورم No57
امیدوارم کسی از دوستانم مشکل قلبی نگیره No52
 سپاس شده توسط قاصد امید ، میترا رجایی
ارسال: #5
۱۳۹۱/۸/۳, ۰۷:۵۹ عصر
آفلاین
0
0

(۱۳۹۱/۸/۳ ۰۷:۴۰ عصر)طوبا121 نوشته شده توسط:  برای من که قفسه سینه مشکلی نداره! شخصا خود قلبم درد میگیره No5 دکتر هم که رفتم گفتش سالمه و تلقین میکنم!!!!!!!!!!!! نمیدونم چرا دکترا تا منو میبینن فکر میکنن همراه بیمار هستم و الکی خودمو جلو انداختم واسه کسب اطلاعات! No36 البته الان که نه No5
بگذریممممم بعدشم که اون دکتره قرصای آبکی پرانول رو برام نوشت که عشقی استفاده میکنم یعنی ماهی 3 دونه میخورم No57
امیدوارم کسی از دوستانم مشکل قلبی نگیره No52
خوب عزیزم برای همه عوارض داروها متفاوته شما حتما ندارین که خدارو شکر
 سپاس شده توسط Tuba ، میترا رجایی
ارسال: #6
۱۳۹۱/۸/۳, ۰۹:۲۳ عصر
آفلاین
0
0

من که آمپول استفاده نمیکنم این دردو تجربه کردم پس به آمپول ربط نداره
 سپاس شده توسط Tuba ، میترا رجایی
ارسال: #7
۱۳۹۱/۸/۳, ۰۹:۲۹ عصر
آفلاین
0
0

(۱۳۹۱/۸/۳ ۰۹:۲۳ عصر)قاصد امید نوشته شده توسط:  من که آمپول استفاده نمیکنم این دردو تجربه کردم پس به آمپول ربط نداره
آخه دوست عزیز تو بروشوره آمپول درد قفسه سینه یکی از عوارضیه که نوشته شده من که از خودم نمیگم میگی نه؟برو نگاه کن.
 سپاس شده توسط قاصد امید ، Tuba ، میترا رجایی
ارسال: #8
۱۳۹۲/۱۰/۱۸, ۱۱:۴۴ صبح
آفلاین
0
0

"دردهای قلبی" را با این علائم بشناسید

دردی که محل آن پشت جناغ سینه باشد، دردی که با فعالیت بد‌تر شود، دردی که با استراحت و یا مصرف قرص زیرزبانی بهتر می‌شود و بیماری که هر سه از این علائم را باهم داشته باشد درد قلبی است که باید با روش آنژیوگرافی، رگهای قلب بیمار مشاهده شود.

دردهای قلبی معمولا سه ویژگی مشخص دارند و با مراجعه به پزشک و انجام معاینات تخصصی درد قلبی از غیرقلبی تشخیص داده می‌شود.

رضا رحمانی فوق تخصص قلب و عروق در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: دردهای قلبی، دردهایی هستند که معمولا سه ویژگی دارند که شامل علائم خاصی هستند.

وی در ادامه با اشاره به علائم افزود: دردی که محل آن پشت جناغ سینه باشد، دردی که با فعالیت بد‌تر شود، دردی که با استراحت و یا مصرف قرص زیرزبانی بهتر می‌شود و بیماری که هر سه از این علائم را باهم داشته باشد درد قلبی است که باید با روش آنژیوگرافی، رگهای قلب بیمار مشاهده شود.

رحمانی با بیان اینکه بعضی از بیماران ممکن است دو تا از این علائم را با هم و یا یکی از این علائم را به تنهایی داشته باشند، گفت: این درد‌ها ممکن است ماهیت قلبی نداشته باشند که با انجام روشهای غیرتهاجمی مثل تست ورزش، اسکن قلب و اکوکاردیوگرافی بررسی می‌شود.

وی اظهار کرد: بعضی بیماران هستند که یکی و یا هیچ کدام از این علائم را ندارند که ممکن است دردهای غیرقلبی باشند و علت آن کاهش خون‌رسانی به عضله قلب نباشد.

متخصص قلب و عروق گفت: دردهایی در قلب داریم که به علت عدم تعادل و میزانی از اکسیژن است که قلب برای سوخت و ساز نیاز دارد و هر زمان که این تعادل به هم بخورد آنژین صدری به وجود می‌آید که درد قلبی ایجاد می‌کند.

رحمانی با بیان اینکه بیماریهایی وجود دارند که در قلب ایجاد درد می‌کنند، افزود: التهاب پرده در قلب در پشت جناغ احساس می‌شود و با خوابیدن بد‌تر و به هنگام خم شدن به جلو بهتر می‌شود که این عارضه با معاینه و مشخص می‌شود.

متخصص قلب در پایان به افتادگی دریچه قلب اشاره کرد و گفت: این بیماری خوش‌خیم است و بیمار گاهی احساس می‌کند یک نقطه در قلب تیر می‌کشد که تیز است و خیلی کوتاه مدت و کمتر از ۳۰ ثانیه و همراه تپش قلب است.
 سپاس شده توسط الهه 28 ، نهال ، بهروز
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ بازدید: آخرین ارسال
  محققان آمریکایی دریافته اند که رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند خطر ناراحتی های قلبی ر Mahmoud61 1 282 ۱۳۹۲/۱۲/۲۵ ۱۲:۳۳ عصر
آخرین ارسال: Tuba
  آشنایی با علائم سکته قلبی mehdi 2 917 ۱۳۹۲/۱۲/۶ ۰۶:۳۱ عصر
آخرین ارسال: Tuba
  آترواسکلروزیس(تصلب شرائین)،آنژین صدری،حمله قلبی paravar2008 2 1,682 ۱۳۹۲/۱۲/۶ ۱۲:۰۹ عصر
آخرین ارسال: azadenameh
  مصرف مداوم و زیاد ایبوپروفن و دیکلوفناک خطر بیماریهای قلبی را افزایش می‌دهد Mahmoud61 0 274 ۱۳۹۲/۳/۱۰ ۰۳:۱۸ صبح
آخرین ارسال: Mahmoud61
  رژیم غذایی در بیماران قلبی paravar2008 2 729 ۱۳۹۱/۱۲/۲۴ ۰۹:۴۱ عصر
آخرین ارسال: ~ ساحل ~
  توانبخشی قلبی paravar2008 1 1,013 ۱۳۹۱/۸/۱۴ ۰۴:۵۹ عصر
آخرین ارسال: sargol
  خانم ها، بیماری قلبی را جدی بگیرید Mahmoud61 0 453 ۱۳۹۰/۸/۱۹ ۰۸:۳۵ عصر
آخرین ارسال: Mahmoud61
  رژیم غذایی و افزایش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی ،دیابت و سرطان paravar2008 0 730 ۱۳۸۹/۱۱/۵ ۱۰:۵۶ عصر
آخرین ارسال: paravar2008
  اختلال در ریتم قلبی paravar2008 0 1,022 ۱۳۸۹/۱۱/۴ ۰۵:۴۸ عصر
  شاید یک آزمایش ساده ادرار به تواند به تشخیص زودهنگام بیماری قلبی کمک کند paravar2008 0 495 ۱۳۸۹/۱۱/۲ ۰۶:۴۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته:

تماس با ماMS Worldبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS