MyBB Pro

P30-ART

اعلانات انجمن
تغییرات مربوط به تاپیک ها و رتبه های کاربری (حتمن بخوانید)
تکمیل/تصحیح اطلاعات پروفایل (حتما بخوانید)

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا آفت دهان به ام اس ربط داره؟
مهمان گرامی، خوش آمدید!
نام کاربری
گذرواژه‌
[عضویت در انجمن]

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

جستجو در گوگل

Google

در اين سايت

درنا بلاگ

سرویس بلاگدهی درنا بلاگ
http://dornablog.com

مرکز تحقیقات و پژوهش های آماری

ویکی MSW
دانشنامه تخصصی ویکی MSW

آمار انجمن
» اعضا: 4287
» آخرین عضو: hamed_1362
» موضوع‌های انجمن: 3404
» ارسال‌های انجمن: 221826

آمار کامل

ارسال: #1
۱۳۹۰/۴/۶, ۰۹:۱۷ عصر
آفلاین
آیا آفت دهان به ام اس ربط داره؟
0
0

سلام بچه ها
دوستان من بعد از ام اس و مخصوصا بعد از شروع درمان خیلی دهنم آفت میزنه؟
شما تجربه ای دارین یا چیزی شنیدین؟
نمیدونم عارضه داروییه یا مستقیما به ام اس ربط داره؟
خوشحال میشم اگه تجربه ای در این مورد دارین به من بگین و اینکه چه جوری زود از شرشون خلاص شیم. چون خیلی کلافه و عصبیم میکنه.No17
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Tuba
ارسال: #2
۱۳۹۰/۴/۶, ۰۹:۳۶ عصر
آفلاین
RE: آیا آفت دهان به ام اس ربط داره؟
0
0

من دهنم هر از گاهی یعنی سالی یکی دوبار افت میزنه اما قبل از ام اس از بچگی همین روند بوده.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط آبي آسمان ، Tuba
ارسال: #3
۱۳۹۰/۴/۶, ۰۹:۵۴ عصر
آفلاین
0
0

من سال 88 كه حمله داشتم لثه هام و سقم (منظورم سقف دهنمهNo57 )خيلي زخم ميشد . فكر كنم مرتبط باشه
تنها داروش هم استفاده از رب اناره فقط
روزي 2 يا 3 بار يكم تو دهنتون چرخ بديد خوب ميشن
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط باران ، آبي آسمان ، Tuba
ارسال: #4
۱۳۹۰/۴/۱۴, ۰۲:۰۰ صبح
0
0

من هر یک سالی دهنم آفت می زنه که اونم فکر می کنم از مسواکم میشه...
 سپاس شده توسط آبي آسمان ، Tuba
ارسال: #5
۱۳۹۰/۴/۱۴, ۱۲:۴۲ عصر
آفلاین
0
0

من تو آفت سابقه طولانی دارم احسان راست میگه رب انار خیلی جواب میده با دستت یا قاشق کوچک رب انار رو بذار دقیقا روی آفت و یکم اجازه بده باقی بمونه این کارو روزی چند بار انجام بده خوب میشه نگران نباش
 سپاس شده توسط باران ، Tuba
ارسال: #6
۱۳۹۰/۴/۱۴, ۰۱:۰۵ عصر
آفلاین
0
0

منم هر از گاهی آفت میزنه... البته یه جا خونده بودم که زدن آفت زیاد یا از علائم ام اس هست یا کسی که زیاد دهنش آفت میزنه مستعد تر هست تو ابتلا به ام اس! حالا نمیدونم چقدر صحت داره! Reading
 سپاس شده توسط باران ، Tuba
ارسال: #7
۱۳۹۰/۴/۱۵, ۱۲:۵۲ صبح
آفلاین
0
0

پیشگیری از آفت‌های دهانی

آفت‌های دهانی تاول‌های دردناکی هستند که اغلب در داخل گونه‌ها یا لب‌ها، زیر زبان، یا روی لثه‌ها ظاهر می‌‌شوند.
آفت‌ها اغلب افراد را در سال‌های نوجوانی و در دهه 20 زندگی و زن‌ها را بیشتر از مردها مبتلا می‌کنند.
استرس، قاعدگی، بدی رژیم غذایی یا آلرژی‌های غذایی ممکن است بروز آفت‌ها را در برخی افراد تحریک کنند.
برای پیشگیری از آفت‌های دهانی این نکات را رعایت کنید:
* از خمیر دندان‌ها و دهان‌شویه‌هایی که حاوی مواد تحریک کننده هستند پرهیز کنید.
* از آدامس و غذاهای خیلی سفت، خشک یا ادویه‌دار اجتناب کنید.
* با نخ دندان کشیدن مرتب و مسواک زدن پس از هر وعده غذایی دهانتان را تمیز نگه‌دارید.
 سپاس شده توسط Tuba ، behnam
ارسال: #8
۱۳۹۰/۴/۱۵, ۰۱:۱۷ عصر
آفلاین
0
0

من بيشتر موقع ها دهنم آفت ميزنه ولي فكر نكنم به اين بيماري ربط داشته باشه اين بيماري تو خانواده ما دائمي است اما بقيه ام اس ندارند .!!!!!!!!!!!!
 سپاس شده توسط Tuba ، behnam
ارسال: #9
۱۳۹۱/۱/۲۹, ۱۰:۲۲ صبح
آفلاین
0
0

آفت دهان

- چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟
- آفْت دهان بعد از دو هفته خوب نشده است.
- آفْت بدون درد در دهان به‌وجود آمده است.

- آفْت دهان نشانه چیست؟
گرچه آفْت دهان نشانه‌ای از عدم سلامت دارد و کمی هم نگران‌کننده به‌نظر می‌رسد، ولی این زخم‌های کوچک دردناک کاملاً بی‌خطرند. همتای این زخم‌ها، یعنی تبخال، بسیار مسری است و باید بیشتر به آن اهمیت داد.
هر دو این نوع زخم شبیه هم هستند. هر دو گرد، قرمز و احتمالاً پر از چرک هستند. برخلاف تاول‌های تبخال، آفْت‌های دهان معمولاً با هم به‌وجود نمی‌آیند و عمدتاً بر روی قسمت‌های نرم و متحرک دهان، مثل زبان و بافت‌ زیر آن، پشت‌گونه‌ها و کام نرم دیده می‌شوند. شروع آفْت دهان احساس سوزش شروع تبخال را ندارد.
پزشکان به‌درستی نمی‌دانند چرا بعضی افراد زیاد دچار آفْت‌های دهان می‌شوند. به‌نظر می‌رسد که وراثت در آن نقش داشته باشد. برخی نیز به باکتری استرپتوکوک سانگیوس حساسیت دارند که باعث ایجاد این ضایعات می‌گردد. اگر یک بار گرفتار آفْت شدید، احتمال ابتلای مجدد به آن بیشتر می‌شود.
زنان بیشتر از مردان مستعد ابتلا به آفْت هستند، مخصوصاً در دوران آبستنی و قاعدگی. تنش روانی و آلرژی غذائی هم می‌توانند ایجاد آفْت دهان کنند. فشار و مالش دندان‌های مصنوعی بر روی لثه نیز ایجاد آفْت می‌کند. گاز گرفتن و خراشیدن نیز در افراد مستعد ایجاد آفْت دهان می‌کند.

- درمان آفْت دهان

آفْت دهان دردناک و در افراد حساس بسیار آزاردهنده‌اند. این زخم‌ها ظرف ۱۰ تا ۱۵ روز خودبه‌خود خوب می‌شوند. ولی لزومی ندارد این مدت درد را تحمل کنید.
هیدروکورتیزون روی آن بمالید. ژل یا خمیر هیدروکورتیزون‌دار تجویز شده توسط پزشک روی آفْت را پوشانده و التیام آن را تسریع می‌کند.
پماد تسکین‌دهنده استفاده کنید. پمادهای مخصوص که بدون نسخه فروخته می‌شوند روی آفْت را می‌پوشانند و آن را تمیز می‌کنند. این پمادها لااقل درد آن را کم کرده و خوردن را راحت‌تر می‌کنند.
کائولین پکتین + دیفن هیدرامین. برای آفْت دهان و هر درد خفیف دهان، مقدار مساوی کائولین پکتین و دیفن هیدرامین را که در داروخانه‌ها موجودند مخلوط کرده و به‌مدت یک دقیقه پیش از غذا در دهان بگردانید. دیفن هیدرامین درد را آرام کرده و کائولین پکتین کمی دهان را بی‌حس می‌کند.
از آب نمک استفاده کنید. شستن دهان چند بار در روز با آب نمک درد آفْت دهان را کمی تسکین می‌‌دهد. یک قاشق مرباخوری نمک را در یک لیوان آب گرم حل کرده و در دهان بگردانید.
مواد اسیدی نخورید. غذاهای ادویه‌دار یا اسیدی مثل گوجه‌فرنگی و مرکبات آفْت دهان را تحریک کرده یا می‌سوزانند. تا زمان خوب شدن آفْت از اینها دوری کنید.
لیزین مصرف کنید. چندین سال قبل، محققان نشان دادند که مواد داری اسید آمینهٔ لیزین آفْت دهان را التیام می‌بخشند. این ماده بر روی بعضی افراد مؤثر است و بر برخی دیگر تأثیر ندارد. پیش از مصرف هر داروی کمکی از پرشک خود اجازه بگیرید.
از آفْت مراقبت کنید. وقتی با شدت یا عجله دندان‌ها را می‌شوئید، ممکن است مسواک را روی آفْت بکشید. با آرامش بیشتر دندان‌ها را بشوئید . بهداشت دهان را رعایت کنید.
 سپاس شده توسط Tuba ، behnam ، maili
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ بازدید: آخرین ارسال
  آیا درد کمر ارتباطی با پلاک ،نخاع داره؟ masi 5 1,336 ۱۳۹۲/۱۰/۲۲ ۰۲:۵۸ عصر
آخرین ارسال: spring
  آب ريزش از دهان در موقع خواب آبي آسمان 19 16,852 ۱۳۹۲/۱۰/۴ ۰۳:۰۶ صبح
آخرین ارسال: amirhossein

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان