MyBB Pro

P30-ART

اعلانات انجمن
تکمیل/تصحیح اطلاعات پروفایل (حتما بخوانید)

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سفتی عضلات در بیماران ام اس ( گرفتگی عضلات در بیماران ام اس )
مهمان گرامی، خوش آمدید!
نام کاربری
گذرواژه‌
[عضویت در انجمن]

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

جستجو در گوگل

Google

در اين سايت

درنا بلاگ

سرویس بلاگدهی درنا بلاگ
http://dornablog.com

مرکز تحقیقات و پژوهش های آماری

ویکی MSW
دانشنامه تخصصی ویکی MSW

آمار انجمن
» اعضا: 3828
» آخرین عضو: لینا
» موضوع‌های انجمن: 5570
» ارسال‌های انجمن: 215413

آمار کامل

ارسال: #1
۱۳۸۹/۱۱/۶, ۰۳:۲۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۲۱ ۱۲:۵۹ عصر، توسط mehdi.)
سفتی عضلات در بیماران ام اس ( گرفتگی عضلات در بیماران ام اس )
0
0

شل کننده های عضلانی برای بیماران ام اس چیست؟
با سلام من 6سال است که مبتلا به بیماری ام اس هستم با توجه به اینکه بتا فرون استفاده میکنم اما عضلات پاهایم روز به روز سفت تر میشود با 5قدم برداشتن دیگر به سختی راه میروم ایا چاره ای هست ؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Tuba ، امیر5298 ، sargol ، somayeh ، دختر آریایی ، میتی ، نهال ، nahal67 ، بیخیال ، تنها دل شکسته
ارسال: #2
۱۳۸۹/۱۱/۶, ۰۳:۴۱ عصر
آفلاین
RE: سفتی عضلات
0
0

سلام.
بهترین شخص که می تونه کمک کنه خود دکتر شماست. معمولا دکتر ها یه قرص هایی رو برای شل کردن عضلات میدن.
من دکتر نیستم اینا صرفا تجربیات یا شنیده هام هستن.
اگه منظور از سفتی عضلات، گرفتگی عضلات هست آب درمانی و فیزیو تراپی معمولا تجویز میشه. اگه گرفتگی همراه با درد هم باشه قرص متوکاربامول تجویز میشه که البته محدودیت های مصرف داره و باید محدودیت هاش رو در نظر گرفت.
بهترین کار همونه که از دکترتون بخواین یه قرص شل کننده عضله بنویسه که منع مصرف اون رو نداشته باشین.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط behnam ، مهسا ، Tuba ، sargol ، somayeh ، malih ، دختر آریایی ، میتی ، نهال ، sattar ، hadi83 ، nahal67 ، بیخیال ، تنها دل شکسته
ارسال: #3
۱۳۸۹/۱۱/۶, ۰۳:۵۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۶ ۰۳:۵۸ عصر، توسط Farnoosh.)
آنلاین
0
0

برای سفتی عضلات قبلاً دکتر به من میگفت باکلوفن استفاده کنم.

ولی از وقتی فیزیوتراپیست خوب پیدا کردم و درست و اصولی ورزش میکنم دیگه باکلوفن هم نمیخورم و مشکلی هم ندارم.

حتماً با دکترتون مشورت کنید.
 سپاس شده توسط mehdi ، مبین ، behnam ، مهسا ، آرمین ، Tuba ، sargol ، somayeh ، jelveh13 ، malih ، madad ، دختر آریایی ، سلطانی ، نهال ، nahal67 ، گلناز ، بیخیال ، تنها دل شکسته ، مهشیدگلی
ارسال: #4
۱۳۸۹/۱۱/۸, ۰۷:۱۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۸ ۰۷:۲۷ عصر، توسط paravar2008.)
آفلاین
0
0

گاهی افراد دچار گرفتگی عضلات می‌شوند این عارضه ممکن است در پی یک روز تمام انجام کار یا بعد از ورزش به دنبال مدت‌ها بی‌تحرکی یا برای برخی از خانم‌ها پس از پوشیدن کفش پاشنه ‌بلند ایجاد شود. راهکار درمانی مناسب برای این موارد کشش مرتب عضلات است.

نوع دیگر گرفتگی ناشی از مصرف استروئیدها در برخی از ورزشکاران می‌باشد. نوع دیگر گرفتگی عضلات گرفتگی‌های شبانه است. درست موقعی‌که فرد به خواب عیمق فرو رفته بر اثر گرفتگی دردناک و شدید ناحیه ساق پا از خواب می‌پرد. گاهی اوقات گرفتگی در ران پا مشاهده می‌شود.

در صورتی‌که به گرفتگی پا دچار می‌شوید ممکن است عوارض داروهای مصرفی باشد که غالباً جنبه درمانی دارند اما متداول‌ترین علت گرفتگی شبانه پا، کمبود کلسیم می‌باشد.

خانم‌های یائسه و افرادی که قصد کاهش وزن را دارند و افرادی که به اندازه کافی کلسیم مصرف نمی‌کنند مستعد دچار شدن به این عارضه هستند این امر هشداری است که نمایانگر فراوانی کمبود کلسیم در جامعه به‌خصوص زنان می‌باشد.
هر چند گرفتگی پا تنها سبب ناراحتی می‌گردد ولی باید دانست که عارضه دیگر کمبود کلسیم پوکی استخوان است که بیماری فلج‌کننده‌ای است که قابل پیشگیری می‌باشد.

برای تسکین گرفتگی پا پیشگیری از مشکلات درازمدت حاصل از کمبود کلسیم، از هم‌اکنون مصرف این ماده را افزایش دهید در این مورد مصرف مکمل غذائی کلسیم به‌هنگام خواب توصیه می‌شود.
گهگاه زنان باردار مستعد گرفتگی پا هستند که معمولاً بر اثر تغییر در متابولیسم کلسیم می‌باشد. درمان دیگر برای موارد گرفتگی‌های شبانه پا ویتامین E است.

در پژوهش‌های به‌عمل آمده روی ۱۲۵ بیمار مبتلا به گرفتگی‌های شبانه عضلات پا نشان داده شد که تمام گروه به‌جز ۲ نفر که از ویتامین E استفاده نکردند بهبود یافتند در اکثر موارد بعد از قطع ویتامین E نشانه‌ها برگشتند.

سلام دوستم
نمیخوام دخالتی توی درمانت داشته باشم ولی بعضی از داروها اختلال الکترولیتی ایجاد میکنن توصیه میکنم یکسری آزمایشات الکترولیتی انجام بده تا از این نظر مطمئن بشی
تغذیه مناسب ،خواب مناسب داشته باش. کم تحرک نباش و پیاده روی و شنا میتونه موثر باشه
آرزویم خوب شدن شماست چون میدونم چقدر زجر آوره
 سپاس شده توسط behnam ، mehdi ، مهسا ، بهتر ، مرجان ، yaro ، آرمین ، Tuba ، sargol ، kamran ، somayeh ، عطیه گنجی ، malih ، مسعود بنی ، دختر آریایی ، سلطانی ، giti E ، محسن1 ، Fatima.r ، nahal67 ، دیروز ، سامان ، بیخیال ، تنها دل شکسته ، مهشیدگلی
ارسال: #5
۱۳۸۹/۱۱/۲۱, ۰۱:۰۱ عصر
آفلاین
RE: سفتی عضلات در بیماران ام اس ( گرفتگی عضلات در بیماران ام اس )
0
0

در تایید و تکمیل صحبت های دوستان در مرد سفتی عضلات در بیماران ام اس
باکلوفن و تیزانیدین(زانافلکس)داروهای خوراکی برای سفتی عضلات هستند.اگر دچار ام.اس. هستید، ممکن است سفتی یا اسپاسم عضلانی داشته باشید،بخصوص در پاها که ممکن است دردناک و غیر قابل کنترل باشد.باکلوفن اغلب ضعف پاها را تشدید می کند. بنظر می رسد زانافلکس اسپاسم عضلانی را بدون احساس ضعف در پاها کنترل می کند، ولی ممکن است با خواب آلودگی یا خشکی دهان همراه باشد.
 سپاس شده توسط Farnoosh ، مهسا ، بهتر ، مرجان ، مبین ، آرمین ، Tuba ، sargol ، somayeh ، عطیه گنجی ، دختر آریایی ، سلطانی ، nahal67 ، سامان ، بیخیال ، تنها دل شکسته ، مهشیدگلی
ارسال: #6
۱۳۸۹/۱۲/۲۲, ۱۲:۴۸ صبح
0
0

باکلوفن و کپسول سکوکسیب خوبه
 سپاس شده توسط Tuba ، sargol ، nahal67 ، سامان ، بیخیال ، تنها دل شکسته
ارسال: #7
۱۳۸۹/۱۲/۲۲, ۰۲:۱۲ عصر
آفلاین
0
0

من هم به شدت با این مشکل درگیر بودم بیشتر در ناحیه زانوم گرفتگی (اسپاسم) شدید بود.
داروهایی که برای برطرف کردن اسپاسم هستند عوارض زیادی دارند، در ضمن بیماری که مشکل در راه رفتن دارد، داروهای شل کننده عضلات میتونند خطرآفرین باشند.
دارویی که دکتر به همین دلیل برام تجویز کرده بود از نوع ضعیف این داروها بود و در دوز خیلی پایین هم مصرف میکردم.
آب در گرفتگی عضلات خیلی موثره. اگر میتونید حتما استخر بروید.
ورزش هم کمک خیلی بزرگی در حل این مشکل هست. البته باید نرمشی مناسب برای برطرف نمودن مشکل عضوی که دچار اسپاسم هست انجام داد. کاردرمانگرها راهنمای خیلی خوبی برای انجام این ورزشها هستند.
در پایان، مصرف پروتئین کمک خوبی در درمان این مشکل هست. سعی کنید هر روز حتما گوشت بخورید (گوشت گوسفند، بوقلمون یا شتر). گوشت برای هضم آسان همراه با سبزیجات باید خورده شود.
 سپاس شده توسط mehdi ، behnam ، ostad2000 ، yaro ، Tuba ، sargol ، somayeh ، سلطانی ، بیخیال ، تنها دل شکسته
ارسال: #8
۱۳۹۰/۲/۲۱, ۰۸:۵۷ عصر
0
0

من حدود 18 سال است این بیماری را دارم ولی 3 سال است که درمان را شروع کرده ام بخاطر بی اطلا یی خوشهال می شوم از تجربیات شما استفاده کنم
 سپاس شده توسط maili ، Tuba ، sargol ، somayeh ، دختر آریایی ، سلطانی ، بیخیال ، تنها دل شکسته
ارسال: #9
۱۳۹۰/۳/۲۱, ۰۵:۱۹ عصر
0
0

[سلام من هم ارسفتی عضله در رنجم باکلوفن 25 هم تاثیری نداره لطفا چه ورز شی انجام می دهیدبرام بگید من خودم دوچرخه ثابت دارم ازش استفاده میکنم اما عضله ا م کوتاه شده نمی تونم راه برم
 سپاس شده توسط Tuba ، somayeh ، نهال ، nahal67 ، بیخیال
ارسال: #10
۱۳۹۰/۵/۱۵, ۰۹:۴۷ صبح
آنلاین
درمان ساده گرفتگی عضلات‏
0
0

گرفتگی عضلانی به دلایل گوناگون نظیر استفاده مفرط ازعضلات، کشیدگی عضلانی، فعالیت یا عدم فعالیت طولانی مدت ، کم آبی ‏‏بدن یا آسیب و ... ایجاد می شود.

گرفتگی عضلانی می تواند به چند روش ساده خانگی درمان شود، به همین منظور چند نوع از این ‏‏درمان های سریع گرفتگی عضلات در ادامه ارائه می شود.‏
ماساژ ملایم‏: یک ماساژ ملایم می تواند به کاهش گرفتگی عضلات شما کمک کند.آن قسمت از بدنتان را که احساس می کنید دچار گرفتگی ‏‏عضلانی شده است با بیوفریز مالش دهید.این مالش جریان خون ناحیه مبتلا را بهتر می کند و عضلات گرفته را تسکین می ‏‏دهد.بیوفریز یک مسکن موضعی است که برای تسکین درد عضلات ، آرتروز، کمر، کتف، کشیدگی گردن، اسپاسم عضلانی، زانو، ‏‏لگن و پشت ران، قوزک پا و مفاصل آرنج موثر است.‏
دوش داغ: یک وان گرم یا دوش داغ نیز می تواند به کاهش گرفتگی عضلانی کمک کند. اجازه دهید آب داغ قابل تحمل روی ‏‏عضلات گرفته تان جاری شود.گرما، موجب رفع گرفتگی عضلات و شل شدن آنها خواهد شد.‏
کشش: در صورت گرفتن ماهیچه ساق پاهایتان ، این روش را امتحان کنید. در حالیکه انگشت پایتان رو به بالا قرار دارد ، پاهایتان را ‏‏به سمت سرتان بکشانید. 30 دقیقه در همین حالت بمانید. این اقدام به شل شدن عضلات کمر و رانتان نیز کمک خواهد کرد و در ‏‏صورت گرفتگی عضلات جلوی رانتان ، پاهایتان را به سمت سرین تان بکشانید و 30 دقیقه در همین حالت بمانید. یک برنامه منظم ‏‏کشش عضلات می توند به حفظ انعطاف پذیری و آرامش عضلات شما کمک و از گرفتگی های بعدی پیشگیری کند.‏
کمپرس سرد یا گرم:‏ مالش یک کیسه یخ روی ناحیه مبتلا به مدت تقریبا 10 دقیقه یا تا زمان قرمز شدن موضع ، به شل شدن و رفع گرفتگی عضلات ‏‏کمک میکند. علت قرمزی موضع این است که سلول های قرمز خون عضلات را گرم می کنند.‏کمپرس گرم نیز روش خوبی است که ‏شما می توانید با استفاده از یک حوله گرم یا پتوی برقی جریان خون موضع را تحریک کنید و ‏عضله گرفته را تسکین دهید.‏
آبرسانی: ممکن است گرفتگی عضلات به علت کم آبی بدن نیز رخ دهد. هر روز آب فراوان بنوشید و همواره مایعات از دست رفته بدنتان را به ‏‏طور روزانه جبران کنید.‏
رژیم غذایی سالم:‏ ممکن است گرفتگی عضلانی مکرر شما نشانه کمبود یک ماده غذایی در بدنتان باشد. کمبود مواد معدنی نظیر پتاسیم و کلسیم می ‏‏تواند موجب گرفتگی عضلات شود. مواد غذایی سرشار از کلسیم مانند ماست و شیر و هم چنین مواد غذایی غنی از پتاسیم نظیر موز ‏و ‏سیب زمینی را به رژیم غذاییتان اضافه کنید و می توانید از یک پزشک برای تهیه یک برنامه غذایی متعادل کمک بگیرید.‏
چای بابونه:‏ چای بابونه حاوی یک نوع اسید آمینه به نام گلیسین است که به آرامش عضلات کمک می کند. برای کاهش گرفتگی عضلات باید ‏‏حداقل 5 فنجان در روز از این چای بنوشید.‏
عسل:‏ شما می توانید با میل کردن روزانه 2 قاشق چایخوری عسل با غذا، از عود گرفتگی های عضلات ساق پا و پایتان پیشگیری کنید.‏
خردل یا آب نمک:‏ برای رفع گرفتگی عضلات یک قاشق خردل یا کمی آب نمک میل کنید.‏
سرکه سیب:‏ این نوع سرکه یک منبع غنی از پتاسیم است. مخلوطی از یک قاشق چایخوری عسل، 2 قاشق چایخوری سرکه سیب و آب گرم ‏‏بنوشید. ‏
 سپاس شده توسط نگار ، maili ، ostad2000 ، sargol ، somayeh ، کاکتوس غمگین ، Tuba ، نهال ، Fatima.r ، nahal67 ، دیروز ، مهدیس ، بیخیال ، مهشیدگلی
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ بازدید: آخرین ارسال
  حالت برق گرفتگی در ام اس yeganeh 75 9,604 ۱۳۹۲/۱۲/۲۴ ۰۴:۱۷ عصر
آخرین ارسال: NaDia67

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته:

تماس با ماMS Worldبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS