MyBB Pro

P30-ART

اعلانات انجمن
تکمیل/تصحیح اطلاعات پروفایل (حتما بخوانید)

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس و استرس
مهمان گرامی، خوش آمدید!
نام کاربری
گذرواژه‌
[عضویت در انجمن]

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

جستجو در گوگل

Google

در اين سايت

درنا بلاگ

سرویس بلاگدهی درنا بلاگ
http://dornablog.com

مرکز تحقیقات و پژوهش های آماری

ویکی MSW
دانشنامه تخصصی ویکی MSW

آمار انجمن
» اعضا: 3828
» آخرین عضو: لینا
» موضوع‌های انجمن: 5570
» ارسال‌های انجمن: 215423

آمار کامل

ارسال: #1
۱۳۸۹/۱۰/۳۰, ۰۴:۰۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۸ ۰۸:۰۲ صبح، توسط باران.)
آفلاین
ام اس و استرس
0
0

ام اس و استرس (1)
استرس عوامل بيماري زا "ام اس" و" صرع " را افزايش مي‌دهد

عضو كلينيك " لودنشايد" دانشگاه بن آلمان گفت : استرس يكي از عوامل مهم و اصلي در تشديد بيماري‌هاي عصبي "ام اس " و " صرع " است.
"پرفسور هينز رخدل " در دومين روز سمينار بين‌المللي "طب روان تني" در اصفهان‌افزود : لرزش اندام ها، كم بينايي، افتادن‌هاي ناگهاني، فراموشكاري لحظه‌اي ، خستگي و اختلال در حواس پنجگانه از جمله علائم اين بيماري هاست.
وي اظهارداشت : ‪ ۵۰تا ‪ ۸۰درصد ازبيماري‌ها توسط استرس بر افراد وارد و تشديد مي‌شودكه‌بيماريهاي مزمن ام اس و صرع ازآن مستثني نبوده و افراد مبتلا با چالش‌هاي سختي روبرو هستند.
وي گفت : عدم تشخيص بيماري ، غير قابل پيش‌بيني بودن بيماري، نگراني در مورد تامين هزينه‌هاي درماني، وضعيت شغلي ، وابستگي به ديگران ، ناتواني در مراقبت اين افراد، نبود امكانات رفاهي در خانه و محل كار براي آنان از جمله مواردي استرسي است كه به علت بيماري ايجاد مي‌شود.
وي افزود:با مطالعه بيماران مبتلا به اين بيماري‌هاي مزمن عصبي مشخص شده است كه در دوره استرس بيماران، علائم بيماري‌ها دو برابر و كنترل آنها سخت- تر شده است.
وي گفت : سريع‌ترين تاثير استرس بر روي افراد ‪ ۱۴روز بعد از عامل استرس است كه نوع استرس به همان ميزان بيماري را تشديد مي‌كند.
رخدل بااشاره به اين كه درمان نشدن وازدست دادن موقعيت‌اجتماعي‌و خانوادگي از اولين عواقب استرس اين دسته از بيماران است، افزود:درون گرايي،احساس سرباربودن،افكاروسواسي،افس ردگي، تنيدگي و سردرگمي از ديگر احساسات استرس- زا در اين افراد است.
وي با بيان‌اين كه مردان كمتر اميد به زندگي و توجه به‌درمان دارند،گفت :
به پزشكان و خانواده‌ها توصيه مي‌شود كه آنان را با برنامه‌ريزي دقيق درماني به درمان و كنترل اين بيماري ترغيب و تشويق كنند و شرايط زندگي مناسب با فعاليت و روح و روان آنها را فراهم نمايند.
اين پرفسور روانشناس گفت : بهترين درمان استرس در اين بيماران، ورزش، خواندن كتاب‌هاي طنز و مصور و تماشاي فيلم‌هاي كمدي و ارتقاء شغلي در صورت لياقت است
ام اس و استرس (2)
تنش‌هاي اجتماعي موجب تشديد ام.اس مي‌شود
به گفته محققان آمريكايي، تنش‌هاي مزمن اجتماعي احتمالا بيماري‌هاي تحليل برنده عصبي را مانند "اسكلروز چندطرفه" (ام.اس) وخيم‌تر مي‌كنند.
به گزارش پايگاه اينترنتي خبرهاي سرويس بهداشتي رويترز، با اين وجود گروه محققان "دانشگاه اي‌اندام‪ A&M‬تگزاس" اعلام كردند كه برخي مداخله‌ها مي‌توانند از التهاب مرتبط با تنش پيشگيري كرده و يا آنرا متوقف كند.
محققان در آزمايش‌هايي كه بر روي موش‌ها انجام دادند، دريافتند كه تنش هاي اجتماعي التهاب سيستم عصبي مركزي را افزايش مي‌دهد.
به نظر مي‌رسد كه تنش سطوح يك "سيتوكين" (‪ (cytokine‬به نام
‪ (IL-6) interleukin-6‬كه به افزايش شدت بيماري‌هاي شبه ام.اس در موش‌ها منجر مي‌شود، بالا مي‌برد.
سيتوكين‌ها پروتئين‌هاي مفيد براي التهاب هستند كه عملكردهاي ايمني و التهابي بدن را تنظيم مي‌كنند.
محققان همچنين دريافتند كه ارائه درمان‌هاي پادتن خنثي‌كننده ‪ IL-6‬به موش‌ها در جريان حوادث تنش زا از وخيم‌تر شدن اين بيماري شبه ام.اس بر اثر تنش پيشگيري مي‌كند.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط paravar2008 ، مهسا ، yaro ، Zeinab.B ، Farahnaz ، Tuba ، شهلا ، amirhossein ، نوراله ، نهال
ارسال: #2
۱۳۹۰/۲/۱, ۱۰:۳۵ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۲/۱ ۱۰:۳۵ صبح، توسط behnam.)
آفلاین
RE: ام اس و استرس
0
0

آخه آدم هر چی هم سعی بکنه که اعصابش آروم باشه و استرس نداشته باشه که نمیشه!!!!

خود استرس میره سراغش!

بیرون هم که یه دقیقه میری اینقدر عواملی هستند که باعث میشه اعصاب آدم به هم بریزه... خیلی سخته داشتن اعصاب آروم و بدون استرس!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Farahnaz ، Tuba ، مونا ، fati ، nirvana1968 ، زهره ، ترنم
ارسال: #3
۱۳۹۰/۲/۱, ۰۱:۰۴ عصر
آفلاین
0
0

واقعا تاثیر استرس روی ام ای زیاده.
عصبی شدن حرص خوردن خودخوری کردن و .... حال من یکی و که بد میکنه.
 سپاس شده توسط yaro ، Farahnaz ، Tuba ، amirhossein ، fati ، nirvana1968 ، نوراله ، nasas
ارسال: #4
۱۳۹۰/۲/۲, ۱۲:۱۵ صبح
آفلاین
0
0

مسلما تشدید ناراحتی های ناشی از ام اس با استرس رابطه مستقیم داره. این مسئله هم از نظر علمی هم ثابت شده ، هم پزشکا مرتبا تاکید می کنن.
من خودم شخصا استرسی نیستم ولی به سرعت عصبی میشم.و مطمئنم که ابتلاء من به ام اس هم دقیقا به خاطر همین مسئله ست.
متاسفانه با آرام بخش ها هم میونه خوبی ندارم . بعضی وقتها احساس میکنم همه عوامل دست به دست هم دادن که منو عصبانی کنن. و من هم وظیفه مه که از شرمندگی همه این عوامل در بیام. یعنی غیر از عصبانیت هیچ راهی وجود نداره.

آخه وقتی صاف صاف نیگا میکنن تو چشت دروغ میگن یا هر .....دلشون میخواد میکنن. یا باید بهشون بگی .... خودتی.یا بریزی تو خودت و .....همین دیگه
 سپاس شده توسط faezeh ، Farahnaz ، Tuba ، amirhossein ، nirvana1968
ارسال: #5
۱۳۹۰/۲/۲, ۰۵:۴۱ عصر
آفلاین
0
0

به نظر منم خیلی سخته استرس نداشته باشی اصلا همین که بخوای فکر کنی نباید استرس داشته باشی استرس میگیری!!
من خیلی موجود خودخوریم هر چقدر سعی می کنم که وقتی از یکی ناراحت یا عصبانی شدم بهش بگم اصلا نمی تونم مدام می ریزم تو خودم اصلا نمی تونم جواب بدم و بابت همین اخلاق زیبام!! اینقدر ضربه خوردم. آخرشم که اینجوری شدم.
 سپاس شده توسط faezeh ، Farahnaz ، Tuba ، amirhossein ، nirvana1968
ارسال: #6
۱۳۹۰/۲/۶, ۰۴:۰۱ عصر
آنلاین
0
0

یکی از همکارهای من ام اس داشت. بیمار دکتر ..... بود. خیلی استرس داشت. همش فکر میکرد اگه من حالم بد بشه، بچه هام چی میشن و ...

یه بار دکترش حرف خوبی بهش زده بود.
گفته بود باید انقدر خونسرد باشی که اگر یکی از نزدیکانت (دور از جون همه) فوت هم کرد، برات به اندازه افتادن یه سکه پنج تومانی توی جوی آب اهمیت داشته باشه.

به نظر غیرمنطقی میاد ولی وقتی عمیق بهش فکر کنی میبینی درست گفته.

خیلی از مسائلی که بخاطرشون عصبی میشیم، هیچ کنترلی روی اونها نداریم. واقعاً باید رهاشون کنیم.
 سپاس شده توسط faezeh ، Farahnaz ، Tuba ، fati ، نوراله ، تینا
ارسال: #7
۱۳۹۰/۲/۶, ۰۷:۲۷ عصر
آفلاین
0
0

در یک کلام:

استرس = ام اس
 سپاس شده توسط Farnoosh ، Farahnaz ، مونا ، fati ، نوراله ، تینا
ارسال: #8
۱۳۹۰/۲/۶, ۰۸:۰۰ عصر
آفلاین
0
0

اما من این موضوع رو که استرس= ام اس هست رو قبول ندارم اگه اینطوری بود الان می بایست همه مبتلا بشن استرس عامل محیطی هست که در بروز ام اس کمک کننده است
خیلی از عوامل استرس زا قابل کنترل می باشند. برخورد با عوامل تنش زا مهمه در غیر این صورت ممکنه فرد بر اثر تنش مبتلا به ام اس نشه ولی سکته قلبی یا مغزی کنه
بسیاری از بیماریها که امروزه شایع شده با استرس در ارتباطند پس سعی کنید رفتار مقابله با عوامل تنش زا را یاد بگیرید
 سپاس شده توسط behnam ، mehdi ، maili ، Farahnaz ، نوراله
ارسال: #9
۱۳۹۰/۲/۱۳, ۰۱:۴۰ صبح
0
0

تنها راه مقابله با استرس اینه که فعالیت هامون خیلی برنامه ریزی شده و سازمان دهی شده باشه
یعنی ما تو کارامون بدترین حالت ها رو در نظر بگیریم تا وقتی با اون حالت مواجه شدیم مشکل برامون پیش نیاد
 سپاس شده توسط mehdi ، Farahnaz ، nirvana1968 ، نوراله
ارسال: #10
۱۳۹۰/۲/۱۳, ۰۲:۰۵ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۲/۱۳ ۰۲:۰۷ صبح، توسط behnam.)
آفلاین
0
0

(۱۳۹۰/۲/۱۳ ۰۱:۴۰ صبح)آرمین نوشته شده توسط:  یعنی ما تو کارامون بدترین حالت ها رو در نظر بگیریم تا وقتی با اون حالت مواجه شدیم مشکل برامون پیش نیاد

همین در نظر گرفتن بدترین حالت، خودش کلی استرس زاست! کارساز نیست به نظر من!!!

بیام بدترین حالت رو در نظر بگیرم که سکته زدم و مردم! حالا چه پیش بیاد اون حالت چه نیاد! No57

این بد نیست به نظرتون؟
 سپاس شده توسط amirhossein ، نوراله ، تینا
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته:

تماس با ماMS Worldبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS