MyBB Pro

P30-ART

اعلانات انجمن
مطالعه قوانین سایت (حتما بخوانید)
تکمیل/تصحیح اطلاعات پروفایل (حتما بخوانید)

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرق یوگا با ورزش
مهمان گرامی، خوش آمدید!
نام کاربری
گذرواژه‌
[عضویت در انجمن]

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

جستجو در گوگل

Google

در اين سايت

درنا بلاگ

سرویس بلاگدهی درنا بلاگ
http://dornablog.com

مرکز تحقیقات و پژوهش های آماری

ویکی MSW
دانشنامه تخصصی ویکی MSW

آمار انجمن
» اعضا: 4449
» آخرین عضو: shinetime
» موضوع‌های انجمن: 3469
» ارسال‌های انجمن: 227892

آمار کامل

ارسال: #1
۱۳۹۱/۱/۹, ۰۳:۵۹ عصر
آفلاین
فرق یوگا با ورزش
0
0

1-در ورزشهای سبک کلید موفقیت در تکرار سریع حرکات است و حرکات بایستی آنقدر ادامه یابد تا ریزش عرق شدیدا"ظاهر شود.ولی حرکات یوگا در کمال نرمی و یا آهستگی و تکرارهای کم اجرا میگردد.در واقع یوگا به این منظور طراحی گردیده که لذت بخش و شعف آور باشد و آثاری از خستگیهای مفرط و ناراحتی دیده نشود.

2-مطلب دیگر اینکه در اکثر ورزشهای سبک سعی بر این است که فکر فارغ از جسم و حرکات جسمانی باشد و حتی گاهی با نواختن موسیقی مغز و روح را تشویق به این میکنند که خود را از بار سنگین و ناراحتیهای جسم خلاص کنند.اما در یوگا و تمرینهای آن هدف و کوشش این بوده است که مغز در جهات و زمینه های مختلف سیر نکند و به عبارت دیگر شخص در تمرینات مجذوب و متفکر باشد.

3-ضمن انجام حرکات یوگا با تنفس باید آهسته و عمیقا"از مجرای بینی انجام شود ولی در اکثر ورزشهای سبک تنفس آرامش خود را از دست میدهد.

4-حرکات یوگا با توقف توام میباشد.در بعضی حرکات حتی به مدت چند دقیقه بدن در یک حالت باقی میماند.ولیکن در ورزشهای سبک حرکات بدون توقف انجام میگیرد.

5-بین انجام حرکات یوگا یک توقف هرچند که کوتاه باشد وجود دارد ولیکن در بین حرکات ورزشی استراحت وجود ندارد.

6-در یوگا مسأله ای به عنوان رقابت و مسابقه وجود ندارد .استعداد، رشد و شکل پذیری اندام افراد با یکدیگر تفاوت کلی دارد.اگر تمرین کننده ای بدنش آمادگی برای انجام کامل یک حرکت را نداشته باشد و بخواهد به خود فشار آورده مانند دیگران که آمادگی کامل آن حرکت را دارند عمل کند خواهی نخواهی در اثر فشار به بدنش آسیب خواهد دید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Mahmoud61 ، مونا ، behnam ، Tuba ، maili ، mehdi ، sargol ، sanam ، seti ، elahe e naz
ارسال: #2
۱۳۹۱/۱/۹, ۰۴:۰۸ عصر
RE: فرق یوگا با ورزش
0
0

من میخوام دوباره بدن سازی کار کنم نزدیک 10 سال کار کردم ولی به خاطره ام اس یه 2 سالی نتونستم کار کنم.ضرر داره به نظره شما چون دکتر هم به من گفت یوگا کار کنم.از یوگا خوشم نمیاد برای اونایی هست که حال ندارن ورزش کنن یه جا وایساده دستو پاشونو تکون میدن در کمال آرامش.ورزش باید رگ پیشونیت بزنه بیرون زیر وزنهNo36No36
 سپاس شده توسط nice ، مونا ، behnam ، Tuba ، seti ، elahe e naz
ارسال: #3
۱۳۹۱/۱/۹, ۰۴:۱۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱/۹ ۰۴:۱۳ عصر، توسط nice.)
آفلاین
0
0

منم فوتسال میرفتم قبل از مریضیم....No5ورزش پرتحرک دوست دارم....ولی ناچارا به خاطر عدم خستگی میرم استخر و یوگاNo57
 سپاس شده توسط Mahmoud61 ، مونا ، behnam ، Tuba ، seti ، elahe e naz
ارسال: #4
۱۳۹۱/۲/۱۴, ۰۸:۲۹ صبح
آفلاین
0
0

یوگا مانع بروز مشکلات روانی در نوجوانان می‌شود
همشهری آنلاین: محققان دانشگاه هاروارد دریافتند که تمرینات یوگا در جلوگیری از بروز مشکلات روحی و روانی نوجوانان بسیار موثر است

به گزارش ایرنا، تمرینات تنفسی،آرامشی و مدیتیشن انجام شده در یوگا باعث می‌شود که نوجوان خلق و خوی آرام‌تری داشته باشند و حالت‌های عصبی کمتر در آنان دیده شود.

نوجوانانی که یوگا می‌کنند در انجام تمام امور آرامش بیشتری دارند و تصمیمات بهتری اتخاذ می‌گیرند.

نکته جالب توجه برای پزشکان این است که وضعیت تحصیلی این نوجوانان نسبت به دانش آموزانی که در برنامه روزمره خود تمرینات یوگا ندارند به مراتب بهتر است

به گفته متخصصان بهترین روش برای تشویق نوجوانان به انجام حرکت ورزشی و توجه به سلامت فردی، نحوه زندگی والدین است چراکه فرزندان به طور مستقیم از آنان الگو برداری میکنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که میزان رضایت والدین از فرزندانی که ورزش می‌کنند و مخصوصا یوگا انجام می‌دهند بیشتر است و کمتر در خانه با آنان مشکل پیدا می‌کنند.
 سپاس شده توسط nice ، maili ، Farnoosh ، behnam ، sargol ، seti ، elahe e naz
ارسال: #5
۱۳۹۱/۲/۲۰, ۰۸:۱۴ عصر
0
0

پس چرا من چند جلسه استخر رفتم,بی نهایت خسته شدم,الان ی ساله دیگه نمیرم!
 سپاس شده توسط seti ، elahe e naz
ارسال: #6
۱۳۹۲/۲/۱۸, ۰۴:۳۰ عصر
0
0

[quote='mahmoud61' pid='27726' dateline='1332938299']
من میخوام دوباره بدن سازی کار کنم نزدیک 10 سال کار کردم ولی به خاطره ام اس یه 2 سالی نتونستم کار کنم.ضرر داره به نظره شما چون دکتر هم به من گفت یوگا کار کنم.از یوگا خوشم نمیاد برای اونایی هست که حال ندارن ورزش کنن یه جا وایساده دستو پاشونو تکون میدن در کمال آرامش.ورزش باید رگ پیشونیت بزنه بیرون زیر وزنهNo36No36
وای چه خشنNo63
 سپاس شده توسط seti ، ~ ساحل ~ ، elahe e naz ، تینا
ارسال: #7
۱۳۹۲/۲/۱۸, ۰۶:۲۷ عصر
آفلاین
0
0

(۱۳۹۲/۲/۱۸ ۰۴:۳۰ عصر)عاطفه نوشته شده توسط:  [quote='mahmoud61' pid='27726' dateline='1332938299']
وای چه خشنNo63
یا علی مدد پهلون
 سپاس شده توسط seti ، ~ ساحل ~ ، elahe e naz ، تینا ، تنها دل شکسته
ارسال: #8
۱۳۹۲/۱۲/۲۰, ۱۲:۳۷ عصر
آفلاین
0
0

[size=xx-large]سلام دوستان فیلم های مربوط به یوگا را لطفاٌ معرفی کنید ممنون میشم من وقت رفتن به کلاس را ندارم با تشکر فراوان برادر کوچکتان :مرتضی رئوف
 سپاس شده توسط تنها دل شکسته
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ بازدید: آخرین ارسال
  دانلود مجموعه موسیقی آرامش بخش برای یوگا Mahmoud61 9 1,493 ۱۳۹۳/۱/۱۶ ۰۳:۳۵ عصر
آخرین ارسال: NAMIRA
  کاربرد یوگا در مدیریت بیماری MS آرمین 16 4,074 ۱۳۹۲/۱۰/۱۴ ۰۲:۵۴ عصر
آخرین ارسال: setaregan
  مرکز معرفی یوگا ویژه اصفهانیها بابک آرمانی 0 563 ۱۳۹۱/۹/۲۷ ۱۰:۲۲ عصر
آخرین ارسال: بابک آرمانی
  تاثیر مثبت ورزش یوگا بر کاهش خستگی بیماران مبتلا به ام اس nice 1 1,539 ۱۳۹۱/۶/۳۱ ۱۰:۵۴ صبح
آخرین ارسال: sargol
  فواید باور نکردنی یوگا بر بدن nice 0 1,536 ۱۳۹۱/۲/۲۹ ۱۰:۵۷ صبح
آخرین ارسال: nice
  آموزش كنترل اضطراب با تمرینات یوگا mehdi 2 3,053 ۱۳۹۰/۳/۲ ۰۲:۱۹ عصر
آخرین ارسال: آرمین
  یوگا چیست؟ باران 0 1,300 ۱۳۹۰/۱/۵ ۰۴:۵۱ عصر
آخرین ارسال: باران

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته:

تماس با ماMS Worldبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS