MyBB Pro

P30-ART

اعلانات انجمن

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسپاسم
مهمان گرامی، خوش آمدید!
نام کاربری
گذرواژه‌
[عضویت در انجمن]

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

جستجو در گوگل

Google

در اين سايت

درنا بلاگ

سرویس بلاگدهی درنا بلاگ
http://dornablog.com

مرکز تحقیقات و پژوهش های آماری

ویکی MSW
دانشنامه تخصصی ویکی MSW

آمار انجمن
» اعضا: 7383
» آخرین عضو: Akramin
» موضوع‌های انجمن: 4192
» ارسال‌های انجمن: 256759

آمار کامل

ارسال: #11
۱۳۹۱/۱۱/۳۰, ۱۱:۰۵ صبح
RE: اسپاسم
0
0

با سلام خدمت اقای دکتر من نزدیک 20 روز کف پاهام و زانوی پای راستم خیلی سفت 5 روز بیمارستان بستری بودم اما تغییری نکرد میخواستم بدونم راهی هست این گرفتگی کم بشه؟ ممنون میشم جواب بدید
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط rayganyhakim ، maili
ارسال: #12
۱۳۹۱/۱۱/۳۰, ۱۲:۴۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱ ۰۵:۴۹ عصر، توسط Mahmoud61.)
آفلاین
0
0

سلام آقای میر طلایی
دو روز که ماهیچه پای راستم گرفته زیر آب گرم ماساژش دادم بهتر شد اما خوب نشد خیلی درد دارم چی کار کنم؟
ارسال: #13
۱۳۹۱/۱۲/۱, ۰۵:۱۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱ ۰۵:۱۲ عصر، توسط سلطانی.)
آفلاین
0
0

ببخشید آقای میر طلایی تازه اومدم دیدم اسمتون رو اشتباهی وارد کردم شاید از شدت درد بوده ؟؟؟؟؟بازم ببخشید
ارسال: #14
۱۳۹۱/۱۲/۱, ۰۶:۵۰ عصر
اسپاسم و کوتاهی عضله
0
0

با سلام می خواستم بدانم اسپاسمی که منجر به کوتاهی عضله و صاف نشدن زانو شده چاره ای داره یا باید فلج شدن را باید به پذیرم ایا فلج کردن عضله کوتاه شده با توکسین امکان داره اگر این روش یعنی فلج کردن مفید باشد کجا می توان مراجعه کرد از راهنمائی شما بی نهایت سپاسگزار خواهم بود.
 سپاس شده توسط میترا رجایی
ارسال: #15
۱۳۹۱/۱۲/۱, ۰۸:۰۸ عصر
آفلاین
0
0

سلام
آقای میرطلایی
2هفته ای میشه عضله دست چپم میگیره هرچی ماساژمیدم آروم نمیشه بایدچیکارکنم ؟
ارسال: #16
۱۳۹۱/۱۲/۱۵, ۱۲:۲۲ عصر
آفلاین
0
0

استفاده از تردمیل کاملا شخصی است یعنی هرچه قدر که میتونی با هر شیب و سرعتی که باشه فقط بایستی راه رفتن کامل بدون اینکه پا کشیده بشه در ضمن بطور معمول برای افرادی مثل شما بیشتر از نیم ساعت توصیه نمیشه
 سپاس شده توسط Mahmoud61 ، maili ، یلدا
ارسال: #17
۱۳۹۴/۵/۲۵, ۱۰:۱۶ صبح
0
0

افزایش ارتباط بیماری‌های اعصاب و روان و اسپاسم عضلانی
پژوهش‌ها نشان می‌دهند که موارد ارتباط بیماری‌های اعصاب و روان و بروز اسپاسم عضلانی در سالهای اخیر افزایش یافته است.
مهدی آزما متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان افزود: بسیاری از مردم دچار عارضه‌هایی نظیر رگ به رگ شدن و گرفتگی عضلات بدن می‌شوند و متأسفانه نمی‌دانند که به چه نحوی باید با این عوارض برخورد کنند.
وی گفت: برای رگ به رگ شدن مفاصل برخلاف بسیاری از تصورات هم می‌توان مفصل را گرم‌ کرد و هم روی آن یخ گذاشت.
آزما با بیان اینکه حرارت و گرما عضلات را شل کرده و جریان خون را افزایش می‌دهد، تصریح کرد: استفاده از کمپرس آب گرم تا زمانی که آزار دهنده نباشد، می‌تواند برای مفصل آسیب دیده به کار رود و البته برای این اقدام بهتر است با پزشک نیز مشورت شود.
وی یادآور شد: گذاشتن یخ بر روی عضو رگ به رگ شده نیز درد و تورم را با بی حس کردن منطقه کاهش داده و در واقع به برطرف کردن عارضه رگ به رگ شدن کمک می‌کند.
آزما با اشاره به اینکه درخصوص اسپاسم یا گرفتگی عضلات بدن نیز باید مراقب برخی از علائم و عوارض نیز بود، تأکید کرد: پژوهش‌ها نشان می‌دهند که موارد ارتباط بیماری‌های اعصاب و روان و بروز اسپاسم عضلانی در سالهای اخیر افزایش یافته و مشکلات عضلانی و مفصلی زیادی را به وجود آورده است.
وی یادآور شد: اسپاسم‌های عضلانی به خصوص در شرایطی که به طور متناوب و در شرایط خاص تکرار شود، می‌‌تواند نشانه‌ای از بیماری‌های اعصاب و روان باشد.
آزما گفت: هرچند که اسپاسم عضلانی در اغلب مواقع ناشی از علت یا علل خطرناکی نیست، اما در صورتیکه تکرار شود و به صورت مکرر برای خود به وجود آید می‌تواند نشان دهنده مشکلات و خطرات مهم و جدی باشد.
وی خاطر نشان کرد: اسپاسم عضلانی در صورت تکرار و تداوم بروز می‌تواند با فشار بر روی نخاع در ستون فقرات و حتی آسیب‌های مغزی و عصبی نظیر ام اس در ارتباط باشد.

http://www.ghatreh.com/news/nn27073182/%...9%86%DB%8C
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۴
 سپاس شده توسط نازنین2012 ، Mahmoud61 ، پریسما ، P@ri ، تینا
ارسال: #18
۱۳۹۶/۲/۱۶, ۰۲:۴۹ عصر
آفلاین
0
0

باسلام خدمت دکتر عزیز
من 7جلسه هست که فیزیوتراپی میرم مشکل من فقط مربوط به سمت چپ بدنم هست انگار یه طناب از مچ دست چپم تا مچ پام وصله و کشیده میشه خیلی اذیتم میکنه فیزیوتراپی هم تا حالا اثری نداشته تا حالا 2بار به خاطر این مشکلم بستری شدم و کورتون زدن ولی خودمم دقیقا میدونم اصلا بخاطر عود نیس و کورتونها هیچ بهترم نکردن و بدتر هم شدم بعد ترخیص دکتر ممنون میشم جواب بدید که چیکار کنم فیزیوتراپی شامل ویبره برا تعادل و دستگاه مگنت و ماساژ و سرد کن هست یکمی هم نرمش......ممنون از لطفتون
 سپاس شده توسط amirhossein
ارسال: #19
۱۳۹۶/۲/۱۶, ۰۳:۴۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۲/۱۶ ۰۳:۴۴ عصر، توسط Silverlight.)
0
0

(۱۳۹۶/۲/۱۶ ۰۲:۴۹ عصر)delan نوشته شده توسط:  باسلام
من 7جلسه هست که فیزیوتراپی میرم مشکل من فقط مربوط به سمت چپ بدنم هست انگار یه طناب از مچ دست چپم تا مچ پام وصله و کشیده میشه خیلی اذیتم میکنه فیزیوتراپی هم تا حالا اثری نداشته تا حالا 2بار به خاطر این مشکلم بستری شدم و کورتون زدن ولی خودمم دقیقا میدونم اصلا بخاطر عود نیس و کورتونها هیچ بهترم نکردن و بدتر هم شدم بعد ترخیص دکتر ممنون میشم جواب بدید که چیکار کنم فیزیوتراپی شامل ویبره برا تعادل و دستگاه مگنت و ماساژ و سرد کن هست یکمی هم نرمش......ممنون از لطفتون

سلام
برای گرفتگی عضلات می توان از روش های زیر استفاده کرد:

روش های دارویی شامل
----- مکمل منیزیم مثل مگنیفورت (Magniforte)، بیولکترا (Biolectra)، مگن بی6 (Magne-B6) و ...
----- مکمل ویتامین B1 مثل تیاماکس (Tiamax)، بنفوتامین (Benfotamine)، ویتاکیم-بی (Vitakim-B) و ...
----- شل کننده ها مثل باکلوفن (Baclofen)، متوکاربامول (Methocarbamol)، تیزانیدین (Tizanidine) و ....

روش غیر دارویی شامل
----- مصرف مواد غذایی غنی از منیزیم، تیامین و نیاسین مثل سبوس برنج، کاکائو، کنجد، تخم آفتابگردان و ... (فهرست کامل تری را می توانید در اینجا مشاهده کنید)

بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.
 سپاس شده توسط amirhossein ، moje dosti
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

انتخاب پوسته:

تماس با ماMS Worldبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS