MyBB Pro

P30-ART

اعلانات انجمن


ارسال موضوع ارسال پاسخ
 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درمان بيماري ام اس با استفاده از ميلين
مهمان گرامی، خوش آمدید!
نام کاربری
گذرواژه‌
[عضویت در انجمن]


جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

جستجو در گوگل

Googleدر اين سايت


درنا بلاگ

سرویس بلاگدهی درنا بلاگ
http://dornablog.com

مرکز تحقیقات و پژوهش های آماری

ویکی MSW
دانشنامه تخصصی ویکی MSW


آمار انجمن
» اعضا: 7290
» آخرین عضو: mona_y
» موضوع‌های انجمن: 4182
» ارسال‌های انجمن: 256583

آمار کامل

ارسال: #1
۱۳۸۹/۱۱/۲۵, ۰۵:۳۰ عصر
آفلاین
درمان بيماري ام اس با استفاده از ميلين
0
0

ارزيابي انواع داروهاي جديد و فعلي براي درمان بيماري ام اس، فقط يك شاخه از تحقيقاتي است كه دانشمندان براي درمان اين بيماري در آينده نزديك از آن استفاده مي كنند. بعضي از محققين در حال بررسي بر روي روشهايي هستند كه بطور كلي باعث متوقف كردن بيماري مي شود.
در يك روش آزمايشي كه به نام "القاء تحمل ايمونولوژيك" معروف مي باشد به بيماران مبتلا به ام اس، پروتئين ميلين را از طريق خوراكي مي دهند. منطقي كه پشت اين قضيه نهفته است اين است كه موادي كه خورده مي شوند معمولاً از طرف سيستم ايمني بدن به عنوان اجسام بيگانه و ناشناخته شناسايي نمي شوند. غذا براي فردي كه آن را مي خورد يك چيز خارجي و بيگانه است اما بطور طبيعي اين غذا مورد حمله سلولهاي ايمني بدن قرار نمي گيرند. دانشمندان مي گويند اگر پروتئين ميلين از طريق دهان بصورت خوراكي به بيمار داده شود شايد بدن بيمار تخريب آنها را متوقف نموده و در نتيجه از حملات آن پيشگيري شود.
يكي ديگر از درمانهاي آزمايشي كه در آن از ميلين استفاده مي شود، امتحان نمودن راههاي است كه كمك شود خود حفاظت ايمني سلولهاي عصبي (يعني ميلين) خودش را ترميم نمايد. يكي از اين روشهاي بررسي بر روي اوليگودندروسيتها (Oligodendrocytes) مي باشد كه همان سلولهاي زنده ميلين هستند. به نظر مي رسد كه اين سلولها بعد از حملات حاد ام اس، ديگر قادر به ساختن ميلين نمي باشند. تحقيقات ديگري نيز بر روي فاكتورهاي رشد شيميايي كه اصطلاحاً به آنها "نورگولين" (Neuregulins) گفته مي شود در جريان است. اين فاكتورهاي رشد به سلولهاي خاصي علامت مي دهند تا شروع به ساخت ميلين جديد كنند.
راه ديگري كه دانشمندان در حال بررسي آنها هستند تلاش راي پيوند زدن ميلين سالم به بيماري مبتلا به ام اس مي باشد. در سال 2001 دانشمندان دانشگاه يئل (Yale) اولين اقدام را در اين مورد انجام دادند و سلولهاي توليد كننده ميلين را از قسمتهاي ديگري از بدن (خارج از مغز و نخاع) برداشتند و به داخل پلاكتهاي ايجاد شده در مغز چندين بيمار مبتلا به ام اس پيوند زدند. نتايج اين اقدام هنوز از طرف دانشمندان گزارش نشده است، اما پزشكان اميد زيادي دارند كه اگر اين روش بخوبي كار كند، گام بزرگي در درمان اين بيماري برداشته خواهد شد.


ساير روشهاي آزمايشي
دو روش آزمايشي ديگر براي درمان بيماري ام اس ابداع شده است عبارتند از: تعويض پلاسماي خون و پيوند مغز استخوان.
در روش تعويض پلاسماي خون، پزشكان تا آنجا كه ممكن است پلاسماي خون بيمار را بيرون مي كشند (پلاسما به قسمت مايع خون به غير از گلبولهاي آن گفته مي شود) سپس بجاي آن پلاسمهاي مصنوعي را كه از پروتئين و نمك ساخته شده وارد رگهاي بيمار مي كنند. اين كار با استفاده از دستگاهي به نام ماشين پلاسما فرز (Plasma Pheresis) انجام مي شود. در هربار حدود نصف فنجان تا يك و نيم فنجان خون بيمار گرفته مي شود، پلاسماي آن از گلبولها جدا مي گردد، پلاسما دور ريخته مي شود، گلبولهاي جدا شده با پلاسماي مصنوعي مخلوط مي شود و از
طريق يك رگ ديگر بيمار، به او باز گردانده مي شود. اين كار به مدت چند ساعت و چند جلسه انجام مي شود تا خون بيمار از پلاسماي طبيعي خودش پاك گردد.
منطقي كه پشت اين روش نهفته است آن است كه از آنجايي كه پلاسماي خون حالوي آنتي باديها و ساير مواد شيميايي ايمني خون مي باشد كه به ميلين حمله مي كنند، تعويض آن با پلاسماي مصنوعي بايد از روند خود ايمني حمله به ميلين جلوگيري نمايد.
نتايج اوليه روش درماني كه در كلينيك مايو (Mayo) در آمريكا انجام شده است نشان مي دهد كه بيماران مبتلا به ام اس كه در عرض دو هفته هفت بار تعويض پلاسما شده اند بهبود قابل توجهي پيدا كرده اند، گرچه اين افراد به علت از دست دادن مقدار زيادي از گلبولهاي قرمزشان تا حدودي كم خون شده اند. پزشكان اميدوارند كه با اصلاح اين روش و رفع معايب آن، از اين مشكل كم خوني نيز رهايي يابند و اين روش را بتوان به خوبي براي بيماراني كه به ساير درمانهاي ام اس جواب نمي دهند، بكار برد.
پيوند مغز استخوان كه در حال حاضر براي درمان بعضي از سرطانها از آن استفاده مي شود روش ديگري است كه بر روي بيماران مبتلا به ام اس كه به ساير درمانها جواب نمي دهند، در حال آزمايش مي باشد. مغز استخوان كه يك بافت اسفنجي و نرم در داخل استخوانها مي باشد و توليد گلبولهاي خون به عهده آن است را با روش خاصي از بين برده و به جاي آن از مغز استخوان تازه اي از سلولهاي خود فرد رشد داده شده است و يا اينكه از مغز استخوان فرد ديگري استفاده مي كنند.
مغز استخواني كه پيوند زده مي شود داراي هيچكدام از سيستمهاي ايمني كه به ميلين حمله مي كنند نمي باشد، در نتيجه مي واند بطور بالقوه باعث متوقف شدن روند پيشرفت بيماري ام اس شود. اين پيوندها بسيار خطرناك مي باشند و بسياري از بيماران در اثر عوارض آن خواهند مرد، اما اين پيوندها مي توانند در بيماراني كه داراي شرايط نااميد كننده اي باشند شانس بهبودي ايجاد نمايند.


آيا بالاخره براي ام اس درماني پيدا خواهد شد؟
از آنجايي كه دانشمندان و پزشكان به كشفيات خود در مورد بيماري ام اس ادامه مي دهند و هر روز پيشرفتهاي خوبي در درك و نحوه درمان اين بيماري بدست مي آيد، اين سئوال كه چه وقت و چگونه اين بيماري را مي توان بالاخره درمان نمود، بسيار پرسيده مي شود. متخصصين در اين امر توافق دارند كه در حال حاضر نمي توان پيش بيني نمود كه چقدر طول خواهد كشيد كه براي اين بيماري يك درمان قطعي پيدا شود. انجمن ملي ام اس آمريكا در مورد وسعت اين كار چنين اظهار داشت: "براي بوجود آمدن درمان ام اس كه علايم بيماري را از بين برده و فعاليت بيماران را به وضعيت قبل از بيماري در آورد، چندين گام مهم در زمينه متوقف كردن روند از بين رفتن ميلين، ميلين سازي دوباره و ترميم آسيب آكسونها بايد برداشت شود".
گرچه هنوز امكان ندارد كه ما بگوييم چه وقت و چگونه اين بيماري درمان خواهد شد، افراد مبتلا به ام اس دليل خوبي دارند كه به اين امر خوش بين باشند زيرا در عصري زندگي مي كنيم كه موفقيتهاي غيرقابل انتظاري در تحقيق و درمان بيماريها بدست مي آيد.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط mehdi ، ahmad ، rahil
ارسال: #2
۱۳۹۰/۵/۱۴, ۰۸:۴۱ صبح
آفلاین
درمان بیماری ام اس با استفاده از میلین
0
0

تیمی از نورولوژیستهای بین المللی برای اولین بار مولکولی را شناسایی کردند که قادر است امیدهای جدیدی را در درمان بیماری "ام. اس" ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه نیویورک، دانشگاه سن رافائله میلان، بیمارستان جراحی تخصصی نیویورک و دانشگاه کیو ژاپن مکانیسمی را کشف کردند که همانند نوعی کلید، تشکیل و ساخت "میلین" را تنظیم می کند.

"میلین" غشایی است که رشته های عصبی دستگاه عصبی مرکزی و جانبی را می پوشاند. از بین رفتن این غشاء منجر به بیماری "ام. اس" می شود.

کشف چگونگی عملکرد کلید غشای میلینی می تواند سناریوهای جدیدی را در درمان بیماریهایی چون "ام. اس" بگشاید.
"میلین" که همچنین با عنوان "ماده سفید" دستگاه عصبی نیز شناخته می شود غشایی است که برای انتقال سریع پالسهای عصبی ضروری است.

نورونهای میلین دار، پالسهای عصبی را با سرعت حدود 100 برابر بیشتر از عصبهای بدون میلین منتقل می کنند.

تشکیل غشای میلینی به شدت کنترل شده است و فقدان و یا تخریب آن می تواند تاثیرات وخیمی بر روی کیفیت زندگی بیمار برجای بگذارد. بیماریهای مرتبط با تخریب میلین می توانند منشای ژنتیکی داشته باشند.

هدف اصلی این محققان که نتایج یافته های خود را در شماره 12 ژوئن مجله علمی نیچر نوروساینس منتشر کرده اند شناسایی مکانیزمهای پایه ای است که تشکیل غشای میلینی را تنظیم می کنند.

این دانشمندان در مطالعات پیشین خود موفق شده بودند یک فاکتور رشد غشای میلینی را کشف کنند. این فاکتور رشد "نوروگولین 1 نوع 3" نام دارد.

در این تحقیق جدید، این دانشمندان به دنبال کشف این نکته بودند که فعالیت این فاکتور رشد در طول فرایند میلین سازی چگونه تنظیم و کنترل می شود.

به این ترتیب، توانستند مولکول جدیدی به نام TACE را کشف کنند که با کار بر روی "نوروگولین 1 نوع 3" قادر است فعالیت و عملکرد آن را در فرایندهای ساخت غشای میلینی تنظیم کند.

این دانشمندان در این خصوص توضیح دادند: "چیزی که ما کشف کردیم اولین مکانیزیمی است که ساخت غشای میلین را مسدود می کند. داروهایی که درحال حاضر برای درمان ام. اس و سایر بیماریهای تخریب میلینی استفاده می شوند، نمی توانند بیماری را متوقف کنند بلکه در بهترین حالت می توانند روند آن را آهسته کنند. این درحالی است که درک اینکه این کلید اصلی میلین سازی چگونه عمل می کند برای توسعه داروهایی که بتوانند فرایند میلین سازی را دوباره فعال کنند و منجر به توقف بیماری شوند حیاتی است."
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Farnoosh ، yaro ، maili ، paravar2008 ، نازنین2012
ارسال: #3
۱۳۹۰/۵/۱۴, ۱۰:۵۱ صبح
آفلاین
RE: درمان بیماری ام اس با استفاده از میلین
0
0

وقتی بتونن فرایند میلین سازی رو دوباره فعال کنن، فقط منجر به توقف بیماری میشه یا کاملاً بهبود پیدا میکنیم؟؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #4
۱۳۹۲/۵/۳, ۰۲:۱۴ عصر
آفلاین
اصلاح آسیب‌های میلین؛ روشی جدید در درمان «ام‌اس»
0
0

پژوهش محققان انگلیسی و کانادایی بر نمونه‌های بافت انسانی و موش‌ نشان می‌دهد که چگونه سلول‌ها می‌توانند غلاف محافظ فیبرهای عصبی مغز را بازسازی کنند و این امر می‌تواند درهای تازه‌ای را برای درمان بیماری ام اس پیش روی محققان قرار دهد.به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، غلاف‌های مذکور از ماده‌ای به نام میلین ساخته شده‌اند و برای انتقال سریع سیگنال‌های عصبی، بینایی، حسی و حرکتی حیاتی هستند که در بیماران ام اس دچار آسیب می‌شوند.محققان دانشگاه ادینبورگ و کمبریج دریافتند که سلول‌های ایمنی موسوم به ماکروفاژها در هدف قرار دادن بازسازی میلین یاری‌رسان هستند؛ به دنبال فقدان یا آسیب به میلین، ماکروفاژها می‌توانند ترکیبی به نام "activin-A" ترشح کنند که تولید میلین بیشتر را فعال می‌کند.دکتر "ورونیکه مایرون" از دانشگاه ادینبورگ می‌گوید: در بیماری مالتیپل اسکلروزیس لایه محافظتی اطراف فیبرهای عصبی از بین رفته و این اعصاب در معرض آسیب قرار می‌گیرند. درمان‌های تایید شده امروزی با کاهش آسیب اولیه میلین عملکرد خود را نشان می‌دهند ولی دخالتی در بازسازی میلین انجام نمی‌دهند. این تحقیق می‌تواند ما را در یافتن دارویی موثر برای افزایش بازسازی میلین و بازگرداندن عملکرد از دست رفته آن در بیماران مبتلا به ام اس یاری کند."دکتر سوزان کولهاس رییس تحقیقات پزشکی انجمن ام اس نیز در این رابطه چنین عنوان داشته است: "ما فورا به درمان‌هایی نیاز داریم که پیشرفت بیماری ام اس را آهسته کند. خب مسلم است ما به عنوان محقق از یافته جدید که روشی بالقوه دراصلاح آسیب‌های میلین محسوب می‌شود، خوشحال شویم."دکتر "کارن لی" نایب رییس انجمن ام اس کانادا نیز این یافته را گامی پیشرفت‌آمیز در درمان‌هایی می‌داند که به طور خاص اصلاح میلین را مرکزیت قرار داده و بنابراین بیماران می‌توانند علایم غیر قابل پیش بینی این بیماری را کنترل کنند.قدم بعدی در این تحقیق بررسی عملکرد "activin-A" و امکان افزایش تاثیر آن خواهد بود.این پژوهش در مجله "Nature Neuroscience" منتشر شده است.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #5
۱۳۹۲/۵/۳, ۰۴:۱۸ عصر
آفلاین
RE: اصلاح آسیب‌های میلین؛ روشی جدید در درمان «ام‌اس»
0
0

امیر حسین ممنونNo50 این خبر رو من دیروز تو اخبار علمی شبکه 4 شنیدمYess
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #6
۱۳۹۲/۵/۳, ۰۴:۲۳ عصر
آفلاین
RE: اصلاح آسیب‌های میلین؛ روشی جدید در درمان «ام‌اس»
0
0

خدا رو شکر

دانشمندان عزیز بالاخره به فکر ترمیم میلین هم افتادن Yess

هرچی دارو کشف میکنن، برای پیشرفت نکردنه بیماریه. حالا این یکی قراره میلین ها رو درست کنه No62No62No62
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #7
۱۳۹۲/۵/۳, ۰۴:۳۸ عصر
آفلاین
RE: اصلاح آسیب‌های میلین؛ روشی جدید در درمان «ام‌اس»
0
0

خدا خودش کمک کنه....
ما که فقط امیدمون به خداست...


YessYessYessYessYess
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط pichka
ارسال: #8
۱۳۹۲/۵/۲۸, ۰۹:۳۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۵/۲۸ ۰۹:۳۹ صبح، توسط zeinabt.)
RE: درمان بيماري ام اس با استفاده از ميلين
0
0

سلام
بچه ها این دارو کی ساخته میشه؟
هر کس زودتر رفت پیش دکترش بپرسه به همه بگه
مرسی دوستانNo62No62
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال موضوع ارسال پاسخ


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ بازدید: آخرین ارسال
  درمان های مکمل ام اس: Mahmoud61 2 5,637 ۱۳۹۶/۷/۱۸ ۱۰:۱۴ عصر
آخرین ارسال: samaneht1978
  خطر ابتلا به بيماري ام اس در فرزندان اول بيشتر نيست paravar2008 36 19,821 ۱۳۹۶/۵/۳۱ ۰۶:۱۲ عصر
آخرین ارسال: ms94
  درمان موفق ام اس paravar2008 1 2,669 ۱۳۹۵/۲/۲۰ ۰۴:۵۱ عصر
آخرین ارسال: zara
  صدمه به سلول عصبي بيماري ام اس paravar2008 2 3,475 ۱۳۹۴/۳/۴ ۱۰:۲۷ صبح
آخرین ارسال: niloofary
  با استفاده از دارو می توان اختلال راه رفتن را در بعضی از بیماران مبتلا به ام اس بهبود mehdi 7 12,229 ۱۳۹۴/۱/۵ ۰۵:۵۲ عصر
آخرین ارسال: mohamad2214
  علت سوزش کف پا و درمان آن بهنام 0 1,514 ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ ۰۹:۰۱ صبح
آخرین ارسال: بهنام
  موفقيت بزرگ آلماني ها در درمان ام اس mahdi7 0 2,676 ۱۳۹۲/۹/۱۸ ۰۷:۱۲ عصر
آخرین ارسال: mahdi7
  تخصیص یارانه دارو به بیماران صعب العلاج/ جلوگیری از سو استفاده های دارویی بهنام 2 3,348 ۱۳۹۲/۵/۲۹ ۰۴:۰۱ عصر
آخرین ارسال: زندگي
  نامگذاري بيماري ام اس paravar2008 1 2,545 ۱۳۹۲/۳/۱۸ ۰۵:۲۷ عصر
آخرین ارسال: sabab594@yahoo.com
  بررسی تأثیر درمان با Avonex بر برخی یافته ها ی بالینی بیماران مبتلا به ام اس paravar2008 1 5,072 ۱۳۹۲/۲/۳ ۱۱:۵۵ عصر
آخرین ارسال: Rose

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

 انتخاب پوسته:

تماس با ماMS Worldبازگشت به بالابایگانیپیوند سایتی RSS