MyBB Pro

P30-ART

اعلانات انجمن

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امیتازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس و ازدواج
مهمان گرامی، خوش آمدید!
نام کاربری
گذرواژه‌
[عضویت در انجمن]

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

جستجو در گوگل

Google

در اين سايت

درنا بلاگ

سرویس بلاگدهی درنا بلاگ
http://dornablog.com

مرکز تحقیقات و پژوهش های آماری

ویکی MSW
دانشنامه تخصصی ویکی MSW

آمار انجمن
» اعضا: 7224
» آخرین عضو: حیدری
» موضوع‌های انجمن: 4172
» ارسال‌های انجمن: 256461

آمار کامل

ارسال: #1
۱۳۸۹/۱۱/۲۰, ۰۴:۳۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۳/۲۲ ۰۲:۲۲ عصر، توسط mehdi.)
آفلاین
ام اس و ازدواج
3
0

براساس مطالعات صورت گرفته درانجمن ام. اس ايران 27 درصد بيماران مبتلا به ام. اس هرگز ازدواج نمي کنند.

براساس يک پژوهش صورت گرفته روي سه هزار و 490 بيمار مبتلا به ام .اس توسط دکتر " هومن پارسي " و همکارانش در خصوص بررسي وضعيت تاهل مبتلايان به اين بيماري مشخص شد 952 نفر از بيماران (‌27 درصد ) هرگز ازدواج نمي کنند، 147 نفر ( 4 درصد) از همسر خود جدا شده و به تنهايي زندگي مي کنند و يک درصد بيماران نيز به علت ناسازگاري با همسر خود (به دليل بيماري ) ترجيح مي دهند طلاق بگيرند؛ اما در عين حال 68 درصد بيماران نيز با همسر خود زندگي مي کنند.
محققان ضمن نتيجه گيري از اين پژوهش، با استناد به آمار رو به افزايش تمايل به جدا شدن از همسر در مبتلايان ام . اس به لزوم استفاده از مشاوره خانواده در استحکام بخشي به وضعيت خانواده اين بيماران تاکيد مي کنند.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط behnam ، mehdi ، باران ، مهسا ، Milo ، hani ، 2khtare asemanha ، نگار ، sepideh ، zohreh321 ، مونا ، David2bili ، مرجانی*Yoona ، هد هد ، shahryar_eng ، seti ، نرسیس ، sati ، کیاناا ، مریم ایمانی ، yanis ، Pazhvak ، sanaz ، mina62 ، 1988 ، محسن گرامي ، malih ، shimma ، zenith ، مامان ، faezeh ، غزل مثبت ، فراموشم نکن ، negarjojojo ، simin ، مسعود بنی ، میتی ، yosef ، giti E ، نادر ، royaa ، pak.seresht ، |@¡|¥ ، Mona_22 ، دختر آریایی ، amirhossein ، mehdijafari ، هادی..تنها ، پریسما ، handy1370 ، اولدوز ، omid882 ، raygany62625 ، drhoda ، IBS ، maili
ارسال: #2
۱۳۹۰/۱/۱۰, ۱۲:۵۰ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱/۱۰ ۱۲:۵۴ صبح، توسط mehdi.)
آفلاین
RE: ام اس و ازدواج
5
0

به نظر من باید نیمه پر لیوان رو دید.
68درصد با وجود ابتلا به ام اس جدا نمیشن.
ام اس یا هر بیماری مشابه می تونه یه بهونه برای جدایی باشه نه یه دلیل. این مشکل ممکنه برای هر دو طرف ازدواج پیش بیاد و کسانی که به هم علاقه دارن سعی می کنن باهاش کنار بیان .
البته برای کسانی که هنوز ازدواج نکردن قضیه فرق داره. هر کسی حق داره با یه انسان سالم زندگی کنه و یه انسان مبتلا به ام اس هم حق داره زندگی کنه.
این به اعتقادات و اهداف یه نفر از زندگی بر میگرده هیچ کس مجبور نیست با یه انسان مبتلا به ام اس ازدواج کنه اما هیچ تعهدی هم وجود نداره که بعد از ازدواج یه انسان سالم به ام اس یا هر بیماری دیگه ای مبتلا نشه یا براش حوادث پیشبینی نشده پیش نیاد.
مهم اینه که از زندگی کردن لذت ببری. این حرف ها رو نمیزنم چون خودم ام اس دارم.
روزی که من فهمیدم ام اس دارم با مهسا رفتیم پارک ماجرا رو بهش گفتم و خودم رو برای هر جوابی آماده کرده بودم چون حق طبیعی اون بود که بعد از این اتفاق تصمیم بگیره. اون تصمیم گرفته با من زندگی کنه مهم برای من اینه که آگاهانه این تصمیم رو گرفته و میدونه که داره چه ریسکی رو انجم میده.
به نظر من کسانی که با یه شخص ام ای ازدواج میکنن بهتر می تونن نظر بدن.
 سپاس شده توسط باران ، Milo ، faezeh ، نگار ، sepideh ، arman khan ، شهریار ، kid ، بهنام ، نرگس ، مونا ، سحر ، behdis ، David2bili ، ساغر ، مرجانی*Yoona ، pbagheri51 ، دینا ، هد هد ، گل رز ، shahryar_eng ، seti ، نرسیس ، سلطانی ، مریم ایمانی ، sanaz ، roozbeh_1 ، mina62 ، 1988 ، محسن گرامي ، pak.seresht ، malih ، shimma ، فراموشم نکن ، negarjojojo ، مسعود بنی ، میتی ، yosef ، امید کمالی ، elaheh.m ، parnian ، ماندانا ، niloo ، دختر آریایی ، hadis64 ، alireza m ، پریسما ، sahel t ، اولدوز ، علیرضا 1362 ، sepand0050 ، علی 67 ، رها25 ، nadia1985
ارسال: #3
۱۳۹۰/۱/۱۰, ۱۱:۲۵ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱/۱۰ ۱۱:۳۰ صبح، توسط باران.)
آفلاین
1
0

"البته برای کسانی که هنوز ازدواج نکردن قضیه فرق داره. هر کسی حق داره با یه انسان سالم زندگی کنه"

مهدی و مهسای عزیز براتون آرزوی خوشبختی میکنم.
مهدی جان به نظرم کار قشنگی کردی که هر کسی جراتش رو نداره.
و دقیقا " این به اعتقادات و اهداف یه نفر از زندگی بر میگرده "
 سپاس شده توسط mehdi ، sattar ، faezeh ، ahmad ، نگار ، arman khan ، بهنام ، مونا ، سحر ، David2bili ، نوراله ، هد هد ، shahryar_eng ، نرسیس ، محسن گرامي ، pak.seresht ، مسعود بنی ، yosef ، نازنین2012 ، giti E ، niloo ، دختر آریایی ، اولدوز ، raygany62625 ، علیرضا 1362 ، Mohammad 89
ارسال: #4
۱۳۹۰/۱/۱۰, ۰۲:۰۴ عصر
آفلاین
1
0

سلام به همه دوستانNo62
ايشالا كه حال همگي خوب باشه وسال خوبي روشروع كرده باشينYess
در مورد ازدواج بايد بگم كه كار خيلي خوبيه (ودر ضمن سخت براي همسرNo3)
ازدواج يك ام اسي رو خيلي عجيب ميبينن ولي اينطور نيست درصورتي كه همسر از همه احوالات يك ام اسي باخبر باشهNo38
خود من قبل از ازدواج بطور كامل از اوضاع واحوال خودم وبيماريم صحبت كردم واو از مشكلات من كاملاٌآگاه شد.وبعد از ازدواج منو درك ميكنه
والان همراه فرزندمان زندگي خوبي داريمNo50
 سپاس شده توسط باران ، behnam ، mehdi ، faezeh ، مهسا ، نگار ، مونا ، arman khan ، بهنام ، David2bili ، مرجانی*Yoona ، sara-k ، هد هد ، shahryar_eng ، مسعود بنی ، نرسیس ، سلطانی ، فریباا ، مریم ایمانی ، sanaz ، mina62 ، 1988 ، محسن گرامي ، pak.seresht ، shimma ، فراموشم نکن ، yosef ، نازنین2012 ، giti E ، royaa ، niloo ، دختر آریایی ، sara.k6663 ، hadis64 ، اولدوز ، raygany62625 ، علیرضا 1362 ، Mohammad 89
ارسال: #5
۱۳۹۰/۱/۱۱, ۰۳:۲۸ صبح
آفلاین
3
0

به نظر من خیلی بهتره که آدما تکلیف خودشون رو توی زندگی روشن کنن.
یه موقع هست طرف به هردلیلی جوگیر میشه و بیماری رو میپذیره ولی بعدش توی زندگی کم میاره، خسته میشه ...
به هرحال وقتی کسی نمیتونه یا نمیخواد مشکلات زندگی با یه نفر که ام اس داره رو درک کنه، بهتره توی اون زندگی نباشه.
 سپاس شده توسط باران ، behnam ، mehdi ، faezeh ، hani ، ahmad ، مهسا ، نگار ، مونا ، sepideh ، بهنام ، emran ، David2bili ، shirinp ، pbagheri51 ، هد هد ، shahryar_eng ، نرسیس ، سلطانی ، sati ، محسن گرامي ، pak.seresht ، shimma ، hbeshnam ، yelena ، فراموشم نکن ، مسعود بنی ، yosef ، goleyas ، giti E ، royaa ، دختر آریایی ، sara.k6663 ، artabazan ، اولدوز ، زهره ، raygany62625 ، علیرضا 1362 ، Mohammad 89
ارسال: #6
۱۳۹۰/۱/۱۲, ۰۶:۴۱ عصر
آفلاین
0
0

فرنوش درست میگه مهم تر از پذیرش ام اس اینه که شخصی که با ام اسی زندگی میکنه بعد از یه مدت کم نیاره جا نزنه خسته نشه
باران منم حق زندگی دارم همه حق داریم زندگی کنیم. اما باید نترسیم مسئله رو مطرح کنیم. این دیگه به طرف مقابل بستگی داره که بپذیره یا نه.
من وقتی فهمیدم ام اس دارم اولین فکرم این بود چطوری به مهسا بگم. بعد از ترخیص از بیمارستان مهسا هنوز اهواز بود یه امتحان دیگه داشت. صبر کردم امتحاناش تموم شه بیاد شیراز بهش بگم. خودم رو هم برای هر جوابی آماده کرده بودم. اون روزا خیلی سخت میگذشت. سخت ترین روزای عمرم بود هم باید با ام اس کنار میومدم هم به جواب مهسا فک میکردم.
مهسا همون اول گفت من مشکلی ندارم میگم خود مهسا بیاد نظرش رو بگه.
 سپاس شده توسط Farnoosh ، باران ، مبین ، نگار ، مونا ، shahryar_eng ، نرسیس ، pak.seresht ، shimma ، مسعود بنی ، yosef ، royaa ، niloo ، دختر آریایی ، sara.k6663 ، hadis64 ، artabazan ، اولدوز ، زهره ، علیرضا 1362
ارسال: #7
۱۳۹۰/۱/۱۳, ۰۷:۰۳ عصر
2
0

سلام به همه من با همه موافقم فقط یک چیزی که هست من اینو فهمیدم که هر چی بیشتر از ام اس واسه اطرافیان بگی اون پرروتر میشه وجا خوش میکنه یعنی تو باورت میشینه که مریضی و باید دارو استفاده کنی بهتره اصلا بهش میدون ندیم درسته که با ازدواج بار مسئولیتهامون بیشتر میشه ولی با یک برنامه ریزی صحیح میشه همراه با شریک زندگی لحظه های خوشی رو داشت
 سپاس شده توسط behnam ، باران ، Milo ، mehdi ، Farnoosh ، آرمین ، مهسا ، sepideh ، بهنام ، مونا ، behdis ، هد هد ، نرسیس ، arian ، مریم ایمانی ، nura ، دختر آریایی ، مریم90 ، pak.seresht ، shimma ، yelena ، فراموشم نکن ، مسعود بنی ، yosef ، goleyas ، giti E ، royaa ، niloo ، artabazan ، اولدوز ، علیرضا 1362 ، Mohammad 89
ارسال: #8
۱۳۹۰/۱/۱۴, ۱۱:۲۵ عصر
آفلاین
2
0

من اگر شرایطی برام پشی بیاد ازدواج می کنم . مثل چند وقت پیش که نزدیک بود عروسی سر بگیره اما بنا به دلایلی نشد No3
البته اون کسی که خواستگاری کرد از من چند ماه بود که کاملا از بیماری من مطلع بود چون همکلاسیم بود همه ی دانشگاه هم می دونستن No36 با این حال به من گفت که با بیماری من مشکلی نداره . اما بعدش یک سری مسائل پیش اومد که من ترجیح دادم با این آقا وصلت نکنم .
بچه خوبی بود ولی برای خودش .
به هر حال اگر بازم کسی بیاد طرفم مثل بعضی ها بیچاره را با دیوار یکیش نمی کنم No36 اگر با ام اس کنار اومد قبولش می کنم و الا بره پیش بابا مامانش بهتر تره Yess
 سپاس شده توسط Farnoosh ، faezeh ، mehdi ، نگار ، شهریار ، sepideh ، بهنام ، مونا ، مرجانی*Yoona ، sara-k ، هد هد ، نرسیس ، arian ، نرگس ، sanaz ، mina62 ، shimma ، yelena ، مسعود بنی ، yosef ، goleyas ، ماندانا ، royaa ، دختر آریایی ، hadis64 ، fariba 68 ، artabazan ، اولدوز ، زهره ، Mohammad 89
ارسال: #9
۱۳۹۰/۱/۳۱, ۱۱:۵۹ عصر
آفلاین
3
0

بچه ها من یه سوالی همیشه تو ذهنم وول میخوره و جرات پرسیدن هم ندارم . ولی حالا از شما میپرسم چون از شما دوستان مطمئن تر سراغ ندارم.
چرا بیشتر آقایون ام اسی یا هر نوع بیماری یا ناتوانی مثل نابینایی و ناشنوایی و تالاسمی با خانومی که سالم هست ازدواج میکنن؟
ولی خانومها بیشتر دوست دارن با کسی ازدواج کنن که شرایطی مثل خودش یا نزدیک به خودش دارن>
دلیلش رو نمیدونم..................
ولی خیلی ذهنم رو مشغول کرده...
 سپاس شده توسط یاسمن ، sepideh ، rezami ، بهنام ، Samira Rafizade ، مرجانی*Yoona ، sara-k ، هد هد ، نرسیس ، arian ، مریم ایمانی ، miss.wonder ، nura ، دختر آریایی ، نازی ، faezeh ، yelena ، مسعود بنی ، yosef ، goleyas ، مامان ، giti E ، royaa ، اسما ، sahel t ، haniy
ارسال: #10
۱۳۹۰/۲/۱, ۰۱:۰۳ صبح
آفلاین
1
0

واقعا این جوریه؟
 سپاس شده توسط دختر آریایی ، faezeh ، Masoma ، yosef ، زهره
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...